Túje ochrání před škůdci aplikace domácího přípravku z česneku
Túje jsou často používány jako okrasný prvek na zahradách, ale můžou fungovat i jako živý plot. Také tyto dřeviny jsou ale náchylné na určité parazity, nemoci a další vnější vlivy. Právě hnědnutí a vysychání často značí přítomnost některého ze zmíněných problémů. Parazitů se ale můžete jednoduše zbavit pomocí domácího česnekového roztoku. Po jeho použití budou vaše túje opět krásné a zdravé.
Proč použít právě česnek
Česnek je přírodní antibiotikum. U lidí posiluje obranyschopnost a stejně tak funguje i u rostlin. Látky v něm obsažené pomáhají posílit ochrannou bariéru flóry a zároveň úplně eliminují hrozbu plísní či některých škůdců. Právě tento postřik může v některých případech zcela nahradit kupované chemické prostředky.
Postřik si poradí se mšicemi, sviluškami i molicemi. Jeho vůně navíc nebude příjemná ani hrabošům, myším či slimákům.
Co na sprej potřebujete a jak ho vytvořit
Pro vytvoření tohoto postřiku budete potřebovat pouze dvě základní ingredience, a to česnek a vodu. Na litr vody si nachystejte asi 25 gramů česneku. Ten nasekejte a zalijte zmíněnou vodou. Směs promíchejte a nechte přes noc louhovat. Když si vzpomenete, můžete směs párkrát promíchat, ale vstávat kvůli tomu nemusíte. Ráno směs přeceďte a slijte do nádoby. Ideální je postřik aplikovat rozprašovačem. Skladujte ho na temném a chladném místě, aby nedošlo k jeho zkažení.
Jak postřik používat
Pro nejefektivnější účinek je třeba metodu pravidelně opakovat. Frekvence postřiku může být například dvakrát za den. Jak už ale bylo zmíněno, roztok se může zkazit a přestat efektivně účinkovat. Proto byste měli jeho kvalitu pravidelně kontrolovat. Pokud chcete, aby postřik na rostlinách lépe držel, přidejte do něj trochu draselného mýdla. Přilnavost k rostlinám by se pak měla exponenciálně zlepšit a efektivita roztoku tak vzroste.
Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/herbs/garlic-pest-control/