Detail Aphid Infestation Aphididae Feeding Sap Plant

Postřik z jedlé sody zahubí mšice. Opakovaná aplikace zabrání jejich návratu

Mšice bývají na obtíž zahradníkům i zemědělcům. Tento malý hmyz s měkkým tělem může rychle napadnout rostliny, způsobit škody, a dokonce je zahubit. I když je k dispozici mnoho komerčních insekticidů, mohou být nákladné a mohou mít škodlivé účinky na životní prostředí. Naštěstí existuje přírodní a levné řešení, které vám může pomoci udržet tyto škůdce na uzdě.

Proč je jedlá soda skvělým prostředkem proti mšicím

Jedlá soda, také známá jako hydrogenuhličitan sodný, je bílý prášek, který se běžně používá při vaření a pečení. Má však také mnoho použití v domácnosti a zahradnictví, mimo jiné jako přírodní pesticid. Díky zásaditým vlastnostem je jedlá soda vhodná pro odpuzení a hubení mšic a zároveň je bezpečná pro rostliny a životní prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Od návštěv našeho doma mravence odradí specifické vůně
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak na její správné použití

  1. Smíchejte jedlou sodu s vodou: Smíchejte jednu lžíci jedlé sody s jedním litrem vody. Dobře promíchejte, aby se jedlá soda úplně rozpustila.
  2. Přidejte malé množství tekutého mýdla: Pro zvýšení účinnosti přidejte do směsi několik kapek tekutého mýdla. To jí pomůže přilnout k listům rostliny a proniknout do těl mšic.
  3. Přelijte směs do lahvičky s rozprašovačem: Nalijte směs do lahvičky s rozprašovačem a dobře protřepejte, aby se zajistilo úplné promíchání.
  4. Postříkejte postižené rostliny: Nastříkejte směs na listy a stonky postižených rostlin, přičemž zvláštní pozornost věnujte spodní straně listů, kde se mšice často skrývají. Nezapomeňte postřikem zakrýt celou rostlinu, protože mšice se mohou rychle přesouvat z jedné části rostliny na druhé.
  5. Opakujte podle potřeby: Postřik opakujte každých několik dní nebo podle potřeby, dokud mšice úplně nezmizí. Nezapomeňte také zkontrolovat okolní rostliny, zda nevykazují známky napadení, protože se mšice mohou rychle šířit z rostliny na rostlinu.
Mohlo by vás zajímat:  Proti mšicím funguje cibulový postřik, mléko nebo ocet

Jedlá soda je přirozeným a účinným řešením pro kontrolu mšic, ale je důležité si uvědomit, že nemusí být účinná proti všem druhům škůdců. Pokud máte co do činění s vážným zamořením nebo si nejste jisti typem hmyzu, se kterým se potýkáte, může být nejlepší požádat o radu odborníka.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/natural-ways-to-kill-aphids-tips-and-spray-recipes/
Přidat na Seznam.cz