Heap Fresh Green Mint

Bylinky lze snadno pěstovat na balkóně. Nejsou náročné a budou stále po ruce

Pokud máte zájem o pěstování vlastních bylinek, ale nemáte zahrádku, nebojte se. Mnoho bylinek lze snadno pěstovat na balkóně nebo malé terase a s trochou úsilí můžete mít stálý přísun čerstvých aromatických bylinek, které můžete použít při vaření.

Všestranné bylinky pro všechny vaše recepty

Bazalka je voňavá bylina, která je základem mnoha středomořských jídel. Je to jedna z nejjednodušších bylin na pěstování na balkóně a vyžaduje jen malou údržbu. Bazalka preferuje dobře odvodněnou půdu a dostatek slunečního světla, takže se ujistěte, že váš balkón dostane alespoň šest hodin slunečního světla denně. Pro zdravé rostliny bazalky je důležitá i pravidelná zálivka.

Mohlo by vás zajímat:  Libeček dodá pokrmům typickou chuť, zároveň se jedná o jednu z nejcennějších léčivek

Máta je další bylinkou, kterou lze snadno pěstovat na balkóně. Má osvěžující vůni a často se používá do čajů, dezertů a koktejlů. Máta preferuje vlhkou půdu a polostín, proto ji chraňte před přímým slunečním zářením a raději ji pěstujte v oddělené nádobě, protože se jinak může rychle rozšířit a zabrat celý váš balkón.

Také tymián je všestranná bylina, kterou lze použít do různých pokrmů, od pečeného masa až po polévky a omáčky. Snadno se pěstuje na balkóně a vyžaduje pouze malou péči. Tymián preferuje dobře odvodněnou půdu a dostatek slunečního záření, ale snese i nějaký stín. Tymián je dobré pravidelně prořezávat, aby příliš nezdřevnatěl.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle rostliny by měl mít doma každý. Krásně vypadají, dobře se pěstují, a dokonce léčí
Zdroj obrázku: Freepik

Zkusit pěstovat můžete také rozmarýn, což je voňavá bylina, která se často používá ve středomořské kuchyni. Snadno se pěstuje na balkóně a vyžaduje jen malou péči. Rozmarýn preferuje dobře propustnou půdu a dostatek slunečního záření, ale snese i stín. Nezapomeňte jej pravidelně zalévat, ale nenechte půdu přemokřit, jinak by mohly rostlinky začít plesnivět.

Bylinky vhodné nejen do polévky

Petržel je všestranná bylina, která se používá v mnoha různých pokrmech, od salátů po polévky a dušená jídla. Snadno se pěstuje na balkóně a vyžaduje jen malou údržbu. Petržel preferuje dobře odvodněnou půdu a polostín, proto ji chraňte před přímým slunečním zářením. Pro zdravé rostliny petržele je důležitá i pravidelná zálivka.

Mohlo by vás zajímat:  Zázračné účinky bobkového listu jsou známy od starověku. Využijte jeho léčebnou sílu i vy

Také pažitka je voňavá bylina, která se často používá do polévek, salátů a dresinků. Snadno se pěstuje na balkóně a vyžaduje malou údržbu. Pažitka preferuje dobře propustnou půdu a polostín, proto ji chraňte před přímým slunečním zářením a pravidelně ji zalévejte.

Zdroj: https://www.garden-products.co.uk/news/annes-garden-blog/how-to-start-a-balcony-herb-garden/
Přidat na Seznam.cz