Trpělivost růže přináší, pro nedočkavce ale máme několik tipů na rostliny, které vyrostou rychle

Pěstování rostlin je oblíbeným koníčkem mnoha lidí. I když jsou lidé trpěliví, mnohdy musí dlouho čekat, než jim rostlina nejen vyroste, ale také vykvete. Víte, jaké rostliny si pořídit, abyste se z nich mohli radovat co nejdříve? Zelené květiny jsou nejen skvělou dekorací, ale pomohou také vyčistit vzduch od různých škodlivých látek.

Rostliny mají praktickou funkci v domácnosti

O pokojové rostliny je nutné se starat, protože jedině tak budou bujně růst. Navíc existují druhy rostlin, které rostou mnohem rychleji než ostatní. Mezi takové patří například monstera, která prožívá renesanci a lidé si ji pořizují čím dál častěji. Má krásné velké listy a zaujme každého na první pohled. Pochází z pralesů, proto potřebuje vysokou vlhkost, na druhou stranu ji netrápí nedostatek slunečních paprsků.

Zajistěte jí světlé místo, nesmí být dlouho na tmavém, protože její listy pak nebudou děravé, což je její nejnápadnější znak. Zalévejte ji v pravidelných intervalech, v létě ji můžete kropit. Nezapomínejte ani na hnojení, které je potřeba jednou za tři týdny. Monstera bude tvořit nové a nové listy, takže během krátké doby vyplní velký prostor. Existuje více druhů, liší se zejména velikostí, tvarem a barvou listů.

Zdroj obrázku: Freepik

I jiné rostliny porostou při správné péči rychleji

Rostlina nazývaná Rowley´s Old Man je ideální pro netrpělivé lidi, protože rychle z rostliny vyraší nový výhonky. Ale potřebuje správné podmínky. Na dlouhých stoncích rostou šťavnaté listy, které mají originální tvar, a proto je tolik oblíbená. Ozdobné listy připomínají hrášek, který je navlečený na nitích. V přírodě rostlinu najdete v Africe, kde je velké horko. Podmínky v domácnosti jsou velmi těžké vytvořit právě z tohoto důvodu. Dejte ji na jižní parapet, má ráda hodně světla.

Pilea je květina, která ještě není tolik známá. Již v 70. letech ale patřila mezi oblíbené, protože se odlišuje od ostatních rostlin tím, že může být opravdu obrovská. Má kulaté, masité listy a jinak se jí také říká „mince“. Má také zvláštní nároky – potřebuje světlé místo, mírnou zálivku a hlavně žádné sluneční paprsky, které by listy mohly spálit. Pilea velmi často tvoří nové sazenice, takže rostlinu pak můžete darovat.

Zdroj: https://www.indoorplantsforbeginners.com/the-fastest-growing-houseplants/
Přidat na Seznam.cz