Young Brunette Woman With Messy Hairstyle Covering Ears Using White Pillow Looking Sideways With Frustration

Tohle jídlo vám nedá spát: složení večeře má na spánek obrovský dopad

Velká část dospělé populace má problém s kvalitním spánkem. Často se lidé budí ze spaní kvůli pálení žáhy, plynatosti a plnému břichu. Je to dáno tím, jaké potraviny konzumujeme v druhé polovině dne. Nejedná se pouze o konzumaci potravin, ale také o druh a množství vypitých tekutin. Existují produkty, které by lidé neměli konzumovat před spaním. Vysvětlíme, co nejíst před spaním a proč, aby byl spánek kvalitní.

Ovoce

Ne každý ví, že ovoce není nejlepší nápad konzumovat k večeři. Dávejte si pozor zejména na jablka, hrušky, švestky, hrozny, banány, třešně a vodní melouny. Plody jsou zdravé, plné vitamínů a vlákniny. Ale také obsahují velké množství sacharidů. Cukr způsobuje rychlé zvýšení hladiny glukózy v krvi, takže po jídle máme spoustu energie. Stejně rychle se také tráví, což má za následek pokles energie a pocit hladu. Jíst ovoce večer může také přispět k přírůstku hmotnosti a zvýšené chuti na nezdravé potraviny.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsání bez výčitek: rozinky nejen zaženou chuť na sladké, jsou také velmi zdravé

Zelenina

Během večeře se doporučuje konzumovat nejlépe syrová zelenina. Některých druhů zeleniny bychom se ovšem měli na noc raději vzdát. Určité druhy zeleniny obsahují nerozpustnou vlákninu – řadíme sem květák, čínské zelí, špenát nebo rajčata. Nepůsobí na ně žaludeční šťávy, takže zůstávají ve střevech po velmi dlouhou dobu. A co víc, mohou také způsobit nadýmání. Nadýmání během noci může velmi znepříjemnit spánek.

Zdroj obrázku: Freepik

Čokoláda a slané občerstvení

Před spaním byste se měli také vzdát čokoládových sladkostí, stejně jako slaného občerstvení. Kromě toho, že jsou samy o sobě nezdravé, obsahují spoustu kalorií. Večer tělo již nepotřebuje velkou dávku energie. Takže pokud chcete klidně spát, je lepší počkat s tímto jídlem až do rána.

Mohlo by vás zajímat:  Dvě jablka každý den udrží cholesterol na uzdě a prospějí celkovému zdraví

Červené maso

Trávení živočišných bílkovin není snadný úkol. Dokonce i během dne způsobují zažívací potíže a dlouho zůstávají v žaludku. Existují teorie, že některé druhy masa po konzumaci mohou zůstat nestrávené v zažívacím traktu po mnoho dní, nebo dokonce týdnů. Červené maso je obzvláště problematické. Může způsobit pocit těžkosti a nepříjemné a bolestivé křeče.

Zdroj: https://www.benenden.co.uk/be-healthy/nutrition/the-best-and-worst-foods-for-sleep/
Přidat na Seznam.cz