Tohle jídlo vám nedá spát: složení večeře má na spánek obrovský dopad

Velká část dospělé populace má problém s kvalitním spánkem. Často se lidé budí ze spaní kvůli pálení žáhy, plynatosti a plnému břichu. Je to dáno tím, jaké potraviny konzumujeme v druhé polovině dne. Nejedná se pouze o konzumaci potravin, ale také o druh a množství vypitých tekutin. Existují produkty, které by lidé neměli konzumovat před spaním. Vysvětlíme, co nejíst před spaním a proč, aby byl spánek kvalitní.

Ovoce

Ne každý ví, že ovoce není nejlepší nápad konzumovat k večeři. Dávejte si pozor zejména na jablka, hrušky, švestky, hrozny, banány, třešně a vodní melouny. Plody jsou zdravé, plné vitamínů a vlákniny. Ale také obsahují velké množství sacharidů. Cukr způsobuje rychlé zvýšení hladiny glukózy v krvi, takže po jídle máme spoustu energie. Stejně rychle se také tráví, což má za následek pokles energie a pocit hladu. Jíst ovoce večer může také přispět k přírůstku hmotnosti a zvýšené chuti na nezdravé potraviny.

Mohlo by vás zajímat:  V létě záleží na oblečení nejvíce. Některé odstíny jsou přímou pozvánkou pro klíšťata a komáry

Zelenina

Během večeře se doporučuje konzumovat nejlépe syrová zelenina. Některých druhů zeleniny bychom se ovšem měli na noc raději vzdát. Určité druhy zeleniny obsahují nerozpustnou vlákninu – řadíme sem květák, čínské zelí, špenát nebo rajčata. Nepůsobí na ně žaludeční šťávy, takže zůstávají ve střevech po velmi dlouhou dobu. A co víc, mohou také způsobit nadýmání. Nadýmání během noci může velmi znepříjemnit spánek.

Zdroj obrázku: Freepik

Čokoláda a slané občerstvení

Před spaním byste se měli také vzdát čokoládových sladkostí, stejně jako slaného občerstvení. Kromě toho, že jsou samy o sobě nezdravé, obsahují spoustu kalorií. Večer tělo již nepotřebuje velkou dávku energie. Takže pokud chcete klidně spát, je lepší počkat s tímto jídlem až do rána.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí včelí úly na vzestupu za záchranou včel, některé se vejdou i na balkon

Červené maso

Trávení živočišných bílkovin není snadný úkol. Dokonce i během dne způsobují zažívací potíže a dlouho zůstávají v žaludku. Existují teorie, že některé druhy masa po konzumaci mohou zůstat nestrávené v zažívacím traktu po mnoho dní, nebo dokonce týdnů. Červené maso je obzvláště problematické. Může způsobit pocit těžkosti a nepříjemné a bolestivé křeče.

Zdroj: https://www.benenden.co.uk/be-healthy/nutrition/the-best-and-worst-foods-for-sleep/
Přidat na Seznam.cz