Closeup Housewife Holding Green Plant Looking Camera With Pleased Smile Holding Flowerpot Loves Gardening Nature Indoor Shot

Tmavé kouty rozzáří krásné pokojovky, které k životu mnoho světla nepotřebují

Mnoho místností je bez oken nebo mají okna tak malá, že se denní světlo nedostane až do rohů pokoje. I do takovýchto temných koutů můžeme umístit pokojové rostliny. Pokud nevíte, jaké by se tam přesně hodily, máme pro vás našich 5 favoritů.

Kalatea (Calathea)

Ve své domovině roste tato rostlina ve stínu vysokých stromů deštných pralesů. Právě proto není náročná na světlo. Vyznačuje se jednoduchými stonky s poměrně širokými, tmavě zelenými listy. Tyto listy jsou ozdobeny nejrůznějšími bílými kresbami. Kalatea dorůstá do výšky 25–50 cm a při správné péči kvete oranžovými květy. Zálivku vyžaduje hojnou, ale ne moc častou.

Mohlo by vás zajímat:  Zápalky v květináči zlepší odtok vody a vyživí rostliny

Pepřince (Peperomia)

Tyto rostliny se hodí nejen do temných místností, ale snesou také sušší vzduch. V přírodě se nachází až 1000 druhů této rostliny. Poznáme je podle intenzivně zelených listů ve tvaru srdce s lesklou texturou. Pepřinec dorůstá maximální výšky 20 cm, takže ho můžeme umístit třeba i na poličku. Daří se mu ve vlhkém až vzdušném substrátu.

Zdroj obrázku: Freepik

Peace Lily (Spathiphyllum)

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších stínových rostlin u nás. Nejen pro své krásné bílé květy, ale také pro své kopinaté, pronikavě zelené listy. Tyto rostliny pokvetou i na severní straně místnosti. Peace Lily je velmi nenáročná domácí květina, která vyžaduje jen pravidelnou zálivku a občasné kropení listů.

Mohlo by vás zajímat:  Stinná místa zaplňte rostlinami se směšnými názvy jako ledviník nebo pepřinec, doslova nesnášejí slunce

Hoja (Hoya)

Rostlina Hoja, též známá jako voskovka masitá, je květina s malými, zesílenými listy, které jsou dlouhé jen dva až tři centimetry. Tvar listů připomíná hvězdy. Hoja nesnáší světlo, takže tmavé pokoje jsou pro ni ideální. Pokud budete květinu pravidelně zalévat, odmění se vám bílými květy shromážděnými do hroznů.

Kulkas (Zamioculcas)

Posledním adeptem pro rozzáření temného interiéru je kulkas. Rostlina, která čistí vzduch od toxinů a je vhodná především pro zapomnětlivé lidi. Nevyžaduje totiž častou zálivku. Je podobná kapradině, i když s ní vůbec není příbuzná. Má lesklé a kožovité listy ve tvaru peří, které jsou uspořádány symetricky. Nemá ráda úplnou tmu, ale přítmí zvládne skvěle.

Zdroj: https://gardensuperior.com/can-a-flower-bloom-in-a-dark-room-explained/
Přidat na Seznam.cz