Green Eucalyptus Leaves Gray

Eukalyptový olej zažene nachlazení a uleví při revmatu. Jeho intenzivní vůně uklidní tělo i mysl

Esenciální oleje se staly v dnešní době velmi populárními. Mnohé z nich mají velký potenciál a využití v různých oblastech. Ať už se jedná o zdravotní problémy, kosmetiku, nebo pomoc při domácím čištění. Jeden z nejznámějších a nejrozšířenějších je právě eukalyptový olej. Vyznačuje se intenzivní vůní, která nemusí být příjemná všem. Je to ovšem skvělý bojovník s jarními chorobami.

Eukalyptus – nejen potrava pro koaly

Eukalyptový olej se extrahuje ze stonků a listů eukalyptu. U této rostliny si určitě mnoho lidí vzpomene na koaly, pro které eukalyptové listy představují hlavní složku potravy. Vyznačuje se známou a silnou vůní, která je pro někoho až moc silná a pro někoho zase velmi příjemná a uklidňující. Bez různých subjektivních pohledů má eukalyptový olej bohaté složení. Obsahuje cineol, limonen, pinen a cymen. Eukalyptový olej má protizánětlivé a analgetické účinky.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky a zeleninu můžeme doma pěstovat po celý rok

Pokud si spojujete zimu s největším počtem infekčních onemocnění, tak se mýlíte. Na jaře, i když jsou už teploty příjemnější, není obtížné chytit chřipku. Mezi nejčastější příznaky patří rýma a kašel. Někdy se tyto příznaky nevyléčí samy, a proto musíme našemu tělu pomoci. Lehká pomoc přichází s eukalyptovým olejem. Připravte si nádobu s horkou vodou a přidejte do ní pár kapek eukalyptového oleje. Tato kúra je skvělá k napařování. Příjemně uklidní a vyčistí podrážděné dýchací cesty.

Zdroj obrázku: Freepik

Eukalyptový olej také na revmatické bolesti

Revma už není nemoc výhradně starých lidí. Čím dále tím více začíná postihovat i mladé lidi. Je to nepříjemné onemocnění, které se může objevit velmi náhle. Eukalyptový olej pomůže zmírnit příznaky. Smíchejte několik kapek s kokosovým olejem a potírejte bolavá místa. Nebo si připravte teplou koupel a esenciální olej přidejte do ní. Také vám bude stačit pár kapek. Taková koupel uleví nejen od bolesti, ale také přinese uklidnění po stresovém a vyčerpávajícím dni.

Mohlo by vás zajímat:  Pelargonie vonná nesmí chybět na žádném balkoně. Je cenná nejen pro své podmanivé kouzlo

Vlastnosti eukalyptového oleje nejsou omezeny pouze na zdravotní účinky, své využití může nalézt také v péči o krásu. Mast, jejímž základem bude kokosový olej s přidáním esenciálního oleje z eukalyptu, bude mít blahodárné účinky na podrážděnou a zanícenou pokožku. Užitečná bude i při stále se vracejícím akné. Tuto mast můžete použít, i když máte suchou pokožku, protože ji skvěle hydratuje. Eukalyptový olej je skvělý i jako první pomoc při štípnutí hmyzem. Stačí, když si štípanec potřete olejem, a úlevu pocítíte už za pár minut.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/9-ways-eucalyptus-oil-can-help
Přidat na Seznam.cz