2148943258

Teplé dubnové dny přejí sázení. Pozor je třeba dát na výkyvy počasí

V dubnu začínají práce na zahradě naplno. Můžete se konečně pustit nejen do úklidu a příprav, ale také do samotné výsadby nových rostlin. Na druhou stranu si musíte stále dávat pozor na noční a ranní mrazy, které se stále mohou objevit a snadno zničit celou zahradu ještě před pořádným začátkem jara. Poradíme vám, co všechno můžete dělat během tohoto jarního měsíce na zahradě.

Připravte půdu na sezónu

Jestli jste to již neudělali během března, nyní je nejlepší čas na přípravu substrátu. Projděte si zahradu a odstraňte plevel, který zde přes zimu vyrostl. Zároveň zkontrolujte všechny záhony a rozhodněte se, jestli nebudete zakládat nové. A samozřejmě použijte organické hnojivo ve všech záhonech.

Mohlo by vás zajímat:  Drahá hnojiva klidně nechte v obchodě. Přírodní přípravky jsou jednoduché a rostliny je ocení

Výsadba semínek a sazenic

Tohle je část, na kterou se těší každý zahrádkář. Již nyní můžete začít s výsevem semínek mnoha druhů zeleniny a bylinek (rajčata, papriky, cukety, fazole, mrkev, bazalka a další). Jestli se již nebojíte mrazů, můžete zasadit také sazenice rajčat, paprik, okurek a dalších druhů zeleniny a ovoce.

12809064
Zdroj obrázku: Freepik

S vodou zacházejte opatrně

Počasí je během dubna velmi proměnlivé, a proto sledujte předpověď počasí. Podle toho zalévejte svou zahradu. Semínka a sazenice potřebují pravidelnou závlahu, ale nesmíte je přemokřit. Zalévejte vždy ráno a sledujte předpověď, abyste předešli hnilobě kořenů.

Mohlo by vás zajímat:  Celulitida se týká i mužů, pár změn a zdravých návyků od ní zaručeně pomůže

Dávejte si pozor na náhlé mrazy

V dubnu stále hrozí ranní mrazíky, takže na to musíte myslet. Jestli chcete mít na záhonech semínka nebo mladé sazenice, pořiďte si ochrannou fólii nebo použijte nějakou prodyšnou látku. Rostlinky musíte chránit, dokud nebude vážně teplo a nebudou hrozit žádné mrazy.

Ochrana proti škůdcům

Dokonce i v tomto období růstu a vývoje musíte rostliny pravidelně kontrolovat a sledovat příznaky škůdců nebo nemocí. Jakmile se něco objeví, okamžitě zasáhněte, abyste nepřišli o svou úrodu ještě před začátkem samotné sezóny.

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/advice/in-month/april
Přidat na Seznam.cz