Pharmacy Chamomile Medicinal Plant Field With White Flowers

Heřmánek zklidní trávení, jako bonus pomůže zhubnout

Heřmánek je známá bylinka, která se vyskytuje téměř v celé Evropě. Jedinečné vlastnosti této bylinky byly využívány už ve starověku. V dnešní době se heřmánek využívá hlavně ve formě infuze. Ta pomáhá při gastrointestinálních obtížích. Tato bylinka se může využít i pro obklad očí nebo problémy s pokožkou.

Vlastnosti heřmánku

Tato voňavá bylinka kvete od května do září. Obsahuje zdraví prospěšné látky, jako například flavonoidy, které mají silné antioxidační vlastnosti, vitamín C, který podporuje imunitu, fenolové kyseliny, které jsou silně protizánětlivé, fytosteroly, které jsou pomocí při snižování cholesterolu, a cholin, který reguluje mnohé procesy v těle.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky lze pěstovat i na parapetu při dodržení několika pravidel

Heřmánková infuze vám pomůže zbavit se trávicích potíží, jako například plynatosti, křečí, dále pomůže s dysmenoreou, virovou infekcí nebo alergiemi. Pravidelné pití čaje z této rostliny vám umožní vychutnat si zdraví a pohodu, a to i díky obsahu antioxidantů. Mnoho lidí také používá zábaly z heřmánku, které pomáhají bojovat proti obtížím s pokožkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Heřmánek a hubnutí

Čaj z heřmánku může hrát důležitou roli při hubnutí, a to kvůli vzácnému účinku na trávicí systém. Složky obsažené v této léčivé bylince mohou potlačit vlčí hlad, urychlit metabolismus a regulovat trávicí procesy. Šálek čaje z heřmánku vypitý před jídlem vás zastaví před zbytečným přejídáním. V kombinaci s vyváženou stravou a fyzickou aktivitou vám to jistě pomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Eukalyptový olej zažene nachlazení a uleví při revmatu. Jeho intenzivní vůně uklidní tělo i mysl

Určitě se vyplatí používat i jiné bylinky jako kopřivu nebo mátu. I tyto podporují práci trávicího systému, což má pozitivní účinek na hubnutí. Většinou neexistují vedlejší účinky, ale mohou se vyskytnout alergické reakce. Při konzumaci heřmánkového čaje si dávejte pozor na užívání léků. Bylinky mohou oslabit jejich účinnost.

Zdroj: https://www.nccih.nih.gov/health/chamomile, https://www.verywellhealth.com/the-benefits-of-chamomile-89436, https://www.britannica.com/plant/chamomile, https://www.bestsourcenutrition.com/blogs/news/chamomile-tea-how-to-take-for-digestion, https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-herbs
Přidat na Seznam.cz