Flat Lay Beautifully Bloomed Colorful Rose Flowers

Banánová slupka je ideálním hnojivem pro zahradní růže

Nádherně upravená zahrada osázená růžemi vypadá fantasticky a nezáleží na tom, zda máme zahradu zařízenou do moderního, nebo romantického stylu. Aby růže byly plné květů, stačí použít správné hnojivo. Díky němu budou rostliny plné vitality a zároveň budou odolné vůči chorobám.

Růže jsou ozdobou zahrad

Pěstování růží není tolik obtížné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jde o nádherné keře, jsou málo náročné a mají schopnost přizpůsobit se nejrůznějším podmínkám. Jednotlivé druhy se od sebe liší velikostí, výškou i růstem. Existuje mnoho odrůd a použít se dají prakticky všude. V zahradách i v nádobách, na terase či balkoně.

Mohlo by vás zajímat:  Hnědnutí tújí může souviset s nevhodnou péčí, škůdci nebo domácími mazlíčky

Pokud se chcete pyšnit krásnými květy plnými barev, musíte pro to něco udělat. Rostliny potřebují kvalitní zeminu bohatou na živiny. V hobby marketech a u zahradníka můžete zakoupit nejrůznější chemická hnojiva a speciální přípravky pro pěstování květin. Svým rostlinám můžete také dodat čistě biologické hnojivo, které bude obsahovat stejné složení jako výše zmíněná chemická hnojiva.

Zdroj obrázku: Freepik

Růže pravidelně přihnojujte hnojem nebo kompostem

Na zdravém růstu růže má velký podíl pravidelné přihnojování. Půda totiž sama od sebe nikdy neobsahuje takové živiny, které růže potřebuje. Dnes je opět moderní kompostovat. Kompost je přirozeným zdrojem lehce stravitelných minerálů, které jsou důležité pro všechny rostliny v zahradě. A mimo to také pro růže. Kompost je navíc slabší než hnůj, proto se nemusíte bát jej používat častěji. Kompost stačí nasypat kolem růží na jaře a na podzim, rozhrabat a je hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Okrasná tráva sluší každé zahradě. Ořezání ve špatnou dobu ji může úplně zničit

Další přírodní hnojivo, které bude růžím chutnat, je hnůj. Ale pozor. Jde o silné hnojivo, proto s ním nakládejte opatrně. Je vhodné hnůj nejdříve zkompostovat. Jinak hrozí popálení kořenů. Pokud budete přihnojovat kompostem nebo hnojem, další chemická hnojiva na růže nebudou třeba.

Připravte si vlastní hnojivo na růže

Hnojiva na růže jsou bohatá na draslík a hořčík. Obě látky jsou obsažené v banánové slupce. Slupku můžete zahrabat ke kořenům růže, ale musíte dávat pozor, abyste neporušili kořenový systém. Nebo slupku nakrájejte a nechte uschnout. Vzniklé sypké hnojivo pak rozsypte kolem růže a vrstvěte na něj slabou vrstvu zeminy.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-when-to-fertilize-roses-4942489
Přidat na Seznam.cz