Lounge Chair Wooden Terrace Home Garden

Také zahradní nábytek potřebuje připravit na novou sezónu. S jednoduchou péčí bude stále krásný

Zima je už na odchodu a my potřebujeme obnovit venkovní sezení, aby nám vydrželo hezké co nejdéle. Působením chladu a mrazu může totiž dřevěný nábytek zešednout a vypadat sešle. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak nábytek projasnit.

Čištění

Na trhu je na výběr spousta čističů na nábytek. Nábytek omyjeme opatrně hadříkem, plesnivá nebo hodně špinavá místa jemně vyčistíme houbičkou nebo drátěnkou. Můžeme také použít drátěnku na teflon.

Broušení

Ani nátěr nábytku nevydrží navždy. Broušením vrátíme začernalému nábytku zpět jasnou barvu. Stačí na to smirkový papír. Na podlahy a velké plochy je dobrá vibrační bruska. Stojí okolo 300 Kč a nezapomeňte na dostatečnou zásobu smirkového papíru.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní dekorace vytvoří na zahradě útulnou atmosféru
Zdroj obrázku: Freepik

Ze záhybů odstraňujeme malé dřevěné hoblinky suchým hadříkem nebo houbičkou. Dá se také využít stlačený plyn, který se používá rovněž na počítače. Broušení můžeme zakončit impregnací.

Lazury a oleje

Lazury a oleje se používají v případě, pokud je dřevo ještě v dobrém stavu a chceme podtrhnout jeho přírodní barvu. Po natření lazurou jsou vidět malé „chloupky“. Těch se zbavíme jednoduše jemným smirkovým papírem. Co se týče olejů, ty mohou barvu dřeva nepatrně změnit a dejme si pozor na to, že na oleji už asi nikdy nebude pořádně držet žádný barevný nátěr.

Mohlo by vás zajímat:  Začátek jara je ideální pro přesazování pokojových rostlin

Barvy

Barvu volíme tehdy, když chceme změnit či obměnit styl našeho interiéru anebo ze starého zašedlého nábytku vykouzlit výstavní kousek. Před barvením je třeba úplně odmastit povrch a zbavit ho veškerých nečistot. Používá se na to ředidlo. Nemusíme se ani přinejmenším bát žádných negativních účinků na dřevo.

Dřevěný nábytek necháme vyschnout a poté můžeme vesele barvit ideálně v teplém počasí. Důkladně obarvíme každé místo hlavně při první vrstvě, protože pak se to už nedá jednoduše dobarvit. První vrstva ovlivní celkový vzhled. Když dodržíme postup, udělali jsme vše pro to, aby se nám nábytek jen tak znovu neoprýskal.

Zdroj: https://www.idealhome.co.uk/care-and-cleaning/clean-restore-garden-furniture-172246
Přidat na Seznam.cz