Flower 3487283 1280

Rostliny v interiéru vytvoří útulnou atmosféru, a některé dokonce zaženou špatnou náladu

Rostliny by za žádných okolností v interiéru neměly chybět. Dělají nám radost, zdobí domov a navíc čistí vzduch od jedovatých sloučenin, poskytují kyslík a zvlhčují vzduch. Bylo provedeno pár studií, které poukázaly na to, že mít doma některé druhy rostlin zvýší radost, zlepší náladu a náš nervový systém bude v jedné harmonii. Nemusíte mít doma učiněnou džungli, stačí, když si pořídíte pár rostlin do místnosti, ve které trávíte nejvíce času.

Jasmín

Tato rostlina je nejen krásná, ale také náramně hezky voní. Její vůně a vzhled dodají energii, pozitivně ovlivní náladu a sníží riziko deprese. Krásné bílé květy vás budou těšit od léta do podzimu. Jasmín umístěte na parapet, kde svítí slunce. Nebo ho můžete postavit na balkon či na zahradu. Vždy se držte slunného místa. Rostlina má ráda teplotu kolem 20 °C a v létě, kdy je opravdu horko, potřebuje častou zálivku a kropení listů.

Mohlo by vás zajímat:  Co přinese nová evropská strategie Od zemědělce ke spotřebiteli
Zdroj obrázku: Pixabay

Citronovník

Citrusovníky vydávají éterické oleje a neodolatelnou vůni. Dokáží uvolnit napětí a stres. Mohou být také originální výzdobou domu a jistě není podmínkou, abyste bydleli v tropickém ráji. A co je nejlepší? Na pěstování nejsou náročné. Stačí, když rostlině poskytnete dostatečně slunné místo a pravidelně ji budete zalévat tak, aby měla neustále vlhký substrát.

Muškáty

Muškáty patří mezi nejoblíbenější balkonové květiny. Ale věděli jste, že je můžete pěstovat i v obývacím pokoji? Pelargonie vydávají látky, které dezinfikují vzduch a navíc mají vliv na dobrou náladu. Muškáty milují slunná místa, takže jižní parapet bude ideální. Mají rády dostatečnou zálivku, ale zároveň v květináči nesmí stát voda, jinak začnou uhnívat kořínky.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhazování kávové sedliny do koše je chybou. Má mnoho až neuvěřitelných využití
Zdroj obrázku: Pixabay

Gardénie

Jedná se o krásnou palmovitou rostlinu, která navodí optimismus a povzbuzení. Usnadní relaxaci a může vás potěšit svými bílými květy a jasně zelenými a lesklými listy. Pěstování gardénie není zrovna nejjednodušší a stačí malá chybička a listy začnou žloutnout či opadávat. Potřebuje rozptýlené světlo a teplotu kolem 20 °C. Na jaře by měla být teplota o něco chladnější. Pokud rostlina kvete, měla by být hojně zalévána. Na dno květináče patří drenážní vrstva, která předejde uhnívání kořínků.

Přidat na Seznam.cz