Orchidej1

Také v zimě se můžete těšit z krásných květů. Tyto pokojovky kvetou po celý rok

Rostliny najdeme snad v každé domácnosti. Mohou dělat interiér útulnějším, ale i navozovat pocit pohody. Některé rostliny jsou jen zelené, jiné kvetou. Většina kvetoucích rostlin má ale svou sezónu, ve které odměňují majitele krásnými barevnými květy. Ne všechny rostliny kvetou jen po určitý čas. Pokud si domů koupíte jednu z níže uvedených rostlin, zajistíte si tím neustále kvetoucí domácnost.

Toulitka

Toulitka je velmi oblíbená pokojová rostlina, která snese vysokou vlhkost, mokro i slunce. Jedná se o rostlinu s temně zelenými listy, která spíše než do šířky roste do výšky. Její květy nevoní, ale vyznačují se nádhernými barvami i svou dominantní velikostí.

Mohlo by vás zajímat:  O sukulenty se postará i ten, kdo nemá pěstitelské vlohy. Doma vytvoří dokonalou dekoraci
Zdroj obrázku: Freepik

Květy toulitky jsou voskově lesklé s dlouhým pevným žlutým středem. Tuto rostlinu si můžete dopřát hned v několika barevných variacích. Koupíte ji v odstínu bílé, oranžové, růžové i temně červené.

Kalanchoe

I kalanchoe je rostlinou, která kvete po celý rok. Česky se jí přezdívá kolopejka. Oproti toulitce má ale téměř opačné nároky. Tato zajímavá rostlina bude po svém majiteli vyžadovat spíše suchou půdu. Jedná se o sukulentní rostlinu, kterou stačí trochu zalít jednou týdně. Raději se spokojí s menším světlem a chladnějšími teplotami.

Mohlo by vás zajímat:  Ke spokojenosti potřebují pokojové rostliny správné místo. Jinak trpí a chřadnou
Zdroj obrázku: Freepik

Od toulitky se odlišuje také svou velikostí. Zatímco toulitka je úzká a vysoká, kalanchoe je nízkou rostlinou, která roste více do šířky. I tuto rostlinu koupíte v mnoha barevných variacích od bílé a žluté přes růžovou, oranžovou až po temně červenou. Kalanchoe lze v sezóně velmi dobře pěstovat i na terase.

Orchidej

Rostlina s názvem orchidej má obrovské množství druhů. Proto je vhodná opravdu do každé domácnosti, stačí jen, když si vyberete ten správný druh. Každý z nich má totiž úplně odlišné pěstební podmínky. Tyto rostliny jsou velmi nenáročné na péči, koupíte je snad ve všech tvarových i barevných kombinacích včetně zajímavých vzorů.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/projects/blooming-houseplants/
Přidat na Seznam.cz