Room Interior Design

Květiny mohou vnést do domova radost a štěstí, některé ale přinesou jenom problémy

Balkon nebo obývací pokoj plný květin by se líbil asi každé ženě, která chce mít doma útulno a dobře. Některé rostliny ale není vhodné mít doma, protože přinesou neštěstí a nedostatek peněz. Jakých květin byste se měli vyvarovat? Sice jsou krásnou ozdobou, pokud je ale necháte odkvést, nepřinese to nic dobrého.

Jakým rostlinám je vhodné se vyhýbat?

Doma byste nikdy neměli nechávat odkvetlé květiny, u kterých víte, že už se nevzpamatují. Nejenže vám budou zbytečně zabírat místo na parapetu, ale také přinesou do vaší domácnosti neštěstí. Květiny, které už jsou nemocné nebo nemohou znovu rozkvést, vysílají totiž špatnou auru a to znamená, že se doma budete cítit depresivně a špatně.

Mohlo by vás zajímat:  Při sebemenších obtížích zamíříme do lékárny. Příroda nám přitom nabízí přirozenější řešení

Mějte doma pouze květiny, které mají sytě zelené listy a také ty, které bohatě kvetou. Zajistíte si tím nejen dobrou náladu, ale navíc vás bude těšit trávit doma více času. Jaké květiny patří mezi ty, které byste doma mít neměli, i když je najdete v mnoha domácnostech? Jednou z nich je břečťan, který sice vypadá skvěle, ale je jedovatý a nevhodný pro rodiny s malými dětmi.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé rostliny mohou způsobit finanční problémy

Břečťan je prudce jedovatý, stačí se ho jen dotknout a poznáte to na své pokožce. Každá z jeho částí obsahuje saponiny, které při požití mohou způsobit zažívací potíže. Navíc břečťan přinese do vztahů nedostatek respektu, může tak způsobit i problémy v lásce. Další rostlinou, kterou byste neměli mít doma, je filodendron. Daří se mu v otevřených místnostech, protože vypadá skvěle.

Mohlo by vás zajímat:  Obohaťte svou zahradu o krásné vřesoviště. Radost vám bude dělat celoročně

Měsíček lékařský sice již podle názvu může v mnohém pomoci, na druhou stranu ale podle pověr prohlubuje závislost, ať se jedná o cokoliv. Je jedno, jestli jste závislí na počítačových hrách, nakupování, nebo alkoholu. Pokud budete mít doma měsíček, můžete si být jistí, že vaše problémy se budou ještě prohlubovat a bude velmi těžké je pak vyřešit.

Zdroj: https://decortips.com/houses/negative-and-toxic-plants-that-shouldnt-be-indoors/
Přidat na Seznam.cz