Various House Plants Beautiful Green Leaves Natural Air Purify Modern Room Brick Wall With Monstera Philodendron Xanadu Zamioculcas Zamifolia Snake Plant Fiddle Fig Famous Interior Tree

Také rostliny si zaslouží jednou za čas pořádnou očistu. Ke kráse napomůže i obyčejný banán

Pokud jste pěstitel pokojových rostlin, tak určitě víte, že správná péče je podmínkou pro to, aby květiny rostly a následně kvetly. Vrstva prachu se často usazuje na listech, a květiny tak ztrácejí svou krásu a nemají přístup k čerstvému vzduchu. Jestli chcete rostlinám ulevit, můžete použít následující způsoby.

Rostliny můžete vložit do vany a osprchovat je

Na květiny nepouštějte silný proud vody, protože byste zničili jejich listy. Z květináčů odstraňte půdu, která je přilepená. Rostliny pak nechte ve vaně, dokud voda neodteče. Vlhké rostliny nedávejte nikdy do míst, kde hrozí průvan nebo po celý den svítí slunce.

Mohlo by vás zajímat:  Mrkev dodá toulcovce důležité živiny
Zdroj obrázku: Freepik

Kaktusy můžete opláchnout ve sprše, ale nedělejte to příliš často. Jestli s nimi ale nechcete manipulovat, můžete použít horký fén a s jeho pomocí odfouknout prach. Udělejte to ještě před čištěním, prach se může usadit na nábytku, podlaze i parapetech. U kaktusů si ale musíte dávat pozor, abyste je nepoškodili.

K čištění rostlin můžete použít banánové slupky nebo kartáč

Pokud hodně jíte banány, můžete si schovávat jejich slupky. Ty se budou hodit jako hnojivo pro pokojové květiny, protože obsahují mnoho důležitých živin. Navíc listy rostlin budou lesklé, vyživené a může se objevit mnohem více květů. Slupky nakrájejte na menší kousky, zalijte studenou vodou a nechte 2–3 dny odležet. Výslednou tekutinou poté zalévejte květiny.

Mohlo by vás zajímat:  Alpská fialka rozveselí chmurné podzimní dny barevnými květy. Společnost nám může dělat několik let
Zdroj obrázku: Pixabay

Až budete na jaře rostliny přesazovat, dejte do půdy kousek slupky. Některé rostliny rády vodu nemají. Mezi ně patří například africká fialka nebo cyklámen. Proto z nich prach odstraňujte jemným kartáčkem. Na mnoho rostlin ale bude stačit použít vlhký hadřík, který namočte v měkké vodě, která by měla být převařená. Prach z listů utírejte alespoň jednou týdně, hlavně v létě, kdy se hodně větrá a prach se usazuje častěji. I na jejich spodní straně se nečistoty mohou objevit, proto nezapomínejte ani na ně.

Zdroj: https://www.hyanniscountrygarden.com/watering-and-fertilizing-houseplants/
Přidat na Seznam.cz