Flowers 4378930 1280

Také doma se můžete cítit stále jako na dovolené. Tyto rostliny připomenou horké léto

Pokud se chcete vrátit ke vzpomínkám na letní dovolenou, moře, kopce zmrzliny a lenošení, doporučíme několik krásných rostlin, které vás vrátí zpátky v čase. Jaké tropické květiny vám připomenou horké léto?

Jednou z rostlin je vánoční kaktus, který může vykvést nejen na Vánoce

Na pultech obchodů se objevuje s měsícem říjnem. Roste dobře v rašelinové půdě a můžete si ho položit například do ložnice, které jsou teploty nižší než v okolních místnostech v domě. Nemá rád přímé sluneční světlo a potřebuje pravidelnou zálivku. Až odkvete, odtrhněte dva listy z každé větvičky, aby mohla rostlina znovu růst.

Mohlo by vás zajímat:  Když slova nestačí: květomluva je skvělý způsob, jak vyjádřit lásku nebo třeba smutek

Orchidej je exotická květina, která je v našich končinách velmi oblíbená. Existuje mnoho různých druhů a barevných květů, stačí si jen vybrat. Pro začátečníky jsou vhodné jiné druhy než pro pokročilé pěstitele. I tak je nutné dodržovat několik pravidel, aby se rostlina měla dobře. Má ráda chladnější místa a pravidelnou vlhkost.

Zdroj obrázku: Pixabay

Léto připomene hvězdník nebo kamélie

Hvězdník je rostlina, která vás naláká na své barevné květy. Preferuje teplou polohu, nejlépe u jižního okna. Dvakrát týdně byste ho měli zalévat, abyste zaručili, že bude růst i kvést. Potřebuje také správné hnojivo, jednou za dva týdny mu ho dopřejte a uvidíte, že rostlina bude ozdobou vašeho pokoje. Hvězdník má velké a výrazné květy, bohužel je někdy nesprávně pojmenován jako amarylis, který je úplně jiná rostlina.

Mohlo by vás zajímat:  Co pěstovat ve skleníku

Kamélie jsou velmi oblíbené květiny. Rostou na jasných místech, kde je rozptýlené světlo. Pravidelně ji zalévejte a můžete ji také kropit. Po rozkvětu by se substrát měl nechat zaschnout, než se do něj opět nalije voda.

Ať se rozhodnete svůj byt nebo dům ozdobit jakoukoli rostlinou, nezapomeňte, že je velmi důležitá péče o ni. Pokud se chystáte na dovolenou, musíte poprosit blízkého nebo přítele, aby se o rostliny postaral. Jedině tak vám budou dělat radost celý rok.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/8-exotic-houseplants-you-ve-never-heard-of-51717
Přidat na Seznam.cz