Lavenders 1537694 1280

Pozvěte na svou zahradu zvířecí přátele, pomůžou vám v boji se škůdci

Zahrada se hemží škůdci, kteří poškozují úrodu. Může trvat dlouho, než se jich navždy zbavíte. Často je tento boj nerovnoměrný, a i když uděláte některá opatření, je možné, že se minou účinkem. Musíte vytvořit správné podmínky pro to, abyste se zbavili škůdců a zároveň nepoškodili rostliny. Jaká zvířata budou v tomto boji účinným spojencem?

Některá zvířata mohou přinést hmatatelné výhody

Živí se škůdci, kteří ničí cenné plodiny. Musíte takovému zvířeti dát odpovídající životní podmínky. Hnízdem může být hromada větví, živý plot nebo budka na stromě. A jak mohou zvířata pomoci v boji proti škůdcům? Takový ježek má rád velké množství larev, kukel a také se živí šneky. Skrývá se v houštinách nebo pod hromadou větví. Aby zůstal na vaší zahradě, dávejte mu krmení pro psy nebo kočky nebo mu nasekejte drůbeží maso.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek můžeme snadno pěstovat v květináči na parapetu
Zdroj obrázku: Pixabay

Ropuchy a žáby jsou účinnými spojenci zahrady. Potřebovat budete rybník nebo malé jezírko. Nejčastěji rádi jedí hmyz – mravence, brouky, žížaly. Ještěrky se rády vyhřívají na slunečných místech. Jsou velmi mazané, rychle utíkají, a pokud se dostanou do kritické situace, jsou schopné odhodit svůj ocas. Na zahradě jedí pavouky, malé šneky a hmyz.

I hmyz může být na zahradě užitečný

Ptáci se živí semeny, ale také malým hmyzem, larvami i hlemýždi. Stačí je v zimě nakrmit a na jaře jim udělat hnízdo na stromě. Můžete si tak na zahradě „ochočit“ vrabce, sýkorku nebo konipase. Ptáci potřebují hodně prostoru, takže boxy neukládejte pouze na jeden strom. Na zahradě si můžete nechat také užitečný hmyz, patří mezi ně například beruška. Ta baští mšice, které ničí zeleninu i květiny.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoká hladina krevního cukru dokáže s tělem zamávat. Správný jídelníček ji zkrotí

Vážky a jejich larvy se často objevují u rybníků. Živí se velkým množstvím vodních organismů, ale nejsou vybíravé. Abyste do zahrady nalákali prospěšný hmyz, omezte používání chemických prostředků. Je lepší používat přírodní metody, které mohou zlepšit stav rostlin.

Zdroj: https://www.thespruce.com/animals-aid-in-pest-control-2656258
Přidat na Seznam.cz