Soil 766281 1280

Pro kvalitní hnojivo nemusíte běžet do obchodu, dávno už ho máte doma

Pokud pěstujete zejména pokojové rostliny a rádi jim dopřejete potřebnou výživu, jistě jste slyšeli, že speciální hnojivo lze zakoupit v zahradnických centrech nebo prodejnách pro pěstitele. Ne každý má ale důvěru v tyto přípravky, které obsahují více či méně chemikálií, a dá tak přednost přírodnějším formám dodávání potřebné výživy rostlinám. Sami zjistíte, že pro lepší zdraví i bohatší květ vašich rostlin je možno použít řadu věcí, které míváte běžně doma. Níže jsou uvedeny některé příklady.

Vývar z těstovin, rýže nebo brambor

Pokud budete vařit rýži, brambory nebo těstoviny a vodu budete chtít po uvaření rovněž využít, můžete jí jednou týdně zalít pokojové rostliny. Při zalévání by voda měla mít pokojovou teplotu. Myslete však na to, že pro tyto účely do vody nepřidávejte před vařením ani v jeho průběhu sůl. Z těchto surovin se do vody v průběhu vaření uvolňují cenné látky, zejména minerály a vitaminy, a díky tomu je vývar tak prospěšný i pro rostliny a funguje jako přírodní kondicionér. Ten přispěje nejen k celkové kondici rostliny, ale působí pozitivně zejména na růst kořenů a proces fotosyntézy.

Mohlo by vás zajímat:  Předměty na balkoně potřebují zajistit před silným větrem
Zdroj obrázku: Pixabay

Droždí

Droždí máme spojené s přípravou jídel, zejména v rámci pečení chleba a koláčů, ale také ve studené kuchyni v podobě drožďové pomazánky. Díky svým cenným vlastnostem a vitaminům, které obsahují, se kvasnice uplatní i jinde, a to například v kosmetickém průmyslu, kdy podporují zdraví pleti a vlasů, či zahradnictví. Unikátní složení kvasnic totiž prospívá i rostlinám, dodává jim energii a podporuje rychlejší nasazení na květ a bohatší květení. Použití je snadné, kvasnice rozdrobte a smíchejte s odstátou vodou a tímto roztokem rostliny pravidelně zalévejte.

Mohlo by vás zajímat:  Každá půda potřebuje po čase zkvalitnit a doplnit ztracené živiny. Možností je několik

Aspirin

Možná by vás nikdy nenapadlo použít lék určený pro člověka i jako hnojivo pro rostliny. Odborníky však již bylo prokázáno, že prospívá i rostlinám, a to zejména tak, že prodlouží jejich život a také dobu, po kterou kvetou. Díky aspirinu budou listy sytěji zbarvené a kořeny zesílí. Tabletu aspirinu rozpusťte ve vodě a rostlinám tuto speciální léčivou zálivku dopřejte přibližně šestkrát do roka.

Zdroj: https://www.yara.com/crop-nutrition/why-fertilizer/production-of-fertillizer/
Přidat na Seznam.cz