Succulents 2347550 1280

Také doma jsme zahlceni škodlivinami. O čistší vzduch se postarají tyto rostliny

Pomocí rostlin si můžete doma osvěžit vzduch. Společně s pravidelným větráním tak dosáhnete toho, že se doma budete cítit dobře. Výzkum potvrdil, že spojení rostlin a bytu může zapříčinit čistší vzduch a snižuje riziko chorob. Jaké druhy pokojových rostlin si domů pořídit?

Mezi ideální rostliny patří okřídlený květ nebo břečťan

Okřídlený květ umí absorbovat škodlivé látky, mezi které patří aceton nebo benzen. Květina také vypouští vlhkost, takže ušetříte za zvlhčovač vzduchu. Není náročná na pěstování a má ráda polostinná místa. Pro její kvetení je ideální teplota kolem 20 °C. Zalévat by se měla 2–3krát týdně, v zimě v období klidu samozřejmě méně. Hnojit by se měla každé 2–4 týdny přes letní období, nejlépe tekutým hnojivem, které obsahuje více složek.

Mohlo by vás zajímat:  Nezničitelné pokojové rostliny neuhynou ani tomu největšímu zapomnětlivci

Další rostlinou na čištění vzduchu je břečťan. Roste velmi rychle a není náročný na péči. Krásně vypadá na zdi, ale má skvělé vlastnosti, které dobře působí na lidské zdraví. Pokud ji budete přelévat, může se stát, že dojde k hnilobě kořenů, a tím i k uhynutí celé rostliny. Zavlažování má břečťan rád hlavně během letního období.

Zdroj obrázku: Pixabay

Skvělou rostlinou jsou kapradiny nebo šplhavnice zlatá

Sternbergova bylina je velmi oblíbená zvláště proto, že přírodně filtruje vzduch a neutralizuje jedy, které se mohou do ovzduší dostat. Je velmi nenáročná na pěstování a hodí se i pro začátečníky. Roste na jakékoli půdě, rychle se přizpůsobí tomu, jak se o ni budete starat. Pokud ji postavíte na slunce, změní se barva listů, ale nijak jí tím neuškodíte.

Mohlo by vás zajímat:  Sternbergova bylina patří mezi rostliny, které doma nesmí chybět. Pročistí vzduch a není náročná

Šplhavnice zlatá vypadá velmi dobře, nemusí se pravidelně zalévat a ozdobí byt. Absorbuje škodlivé látky, které jsou především v kosmetických přípravcích. Zapomenout nesmíme ani na kapradiny, které jsou velmi nenáročné, a přitom v bytě udělají mnoho dobrého. Filtrují vzduch a neutralizují škodlivé látky. Kropte je stojatou vodou každý den, kapradiny mají rády pokojovou teplotu a můžete jim dodat malé množství vápníku.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/best-air-cleaning-plants
Přidat na Seznam.cz