Plant 3045473 1280

Drahé přípravky pro péči o rostliny mohou být škodlivé, lépe poslouží přírodní metody

I když na trhu dnes existuje mnoho přípravků, které nám usnadňují péči o rostliny, některé mohou obsahovat přísady, které nejsou vhodné ani pro rostliny, ani pro životní prostředí. Stojí za to, sáhnout po něčem přírodním, protože příroda může dodat látky, které květiny potřebují, přirozeným způsobem.

Květiny byste si měli kupovat jen tehdy, pokud se o ně budete starat

Existuje spoustu faktorů, které ovlivňují kvalitu i vzhled rostliny. Nejde zde jen o to, kde ji kupujete, ale také jak se o ní následně staráte. Pokud jí dodáte dostatek světla, ochranu před škůdci a budete je pravidelně hnojit, květina se vám odvděčí krásnými květy.

Mohlo by vás zajímat:  Známe tajný trik, po kterém orchideje porostou a pokvetou jako o závod

Vlhkost je velmi důležitá, protože půda by neměla být ani suchá, ani přemokřená. Čím je rostlina větší, tím více vody potřebuje. Zalévejte dvakrát týdně, v zimě stačí jednou. Vlhkost vzduchu by měla být mezi 40–60 % v místech, kde chcete rostliny pěstovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Některým rostlinám stačí k zalévání voda z kohoutku, ale jsou i takové, kterým to může ublížit. V tom případě je vhodné sbírat vodu dešťovou, která je měkká a nezpůsobí květině problémy. Orchideje mají rády vodu destilovanou.

Mohlo by vás zajímat:  Nekupujte nové rostliny. Namnožte si jednoduše ty, co už máte doma

Aby rostlinám zářily listy, můžete jim pomoci vápníkem

Tento trik není tolik známý, ale funguje. Pokud si namočíte hadřík v mléce a budete jím potírat listy rostlin, budou krásně zářit. Místo mléka můžete vyzkoušet také majonézu. Před škůdci můžete rostliny ochránit přírodními prostředky, jako je extrakt z česneku, měsíčku nebo černého bezu.

Také hnojit můžete několik způsoby. Dobře fungují skořápky od vajíček, banánové slupky nebo kávová sedlina. Tyto metody jsou velmi známé a jsou velmi jednoduché. Mezi méně časté patří hnojení pivem, které je ale bohaté na vitamin B a hodí se hlavně pro orchideje. Voda ze zeleninového vývaru je bohatá na minerály a můžete ji také použít jako přírodní hnojivo. Nezapomeňte na to, že vodu byste neměli solit, pokud s ní chcete zalévat rostliny.

Zdroj: https://www.gardenista.com/posts/5-homemade-garden-remedies/
Přidat na Seznam.cz