Box Wooden Matches White Background

Tajná zbraň zahradníků se vejde do malé krabičky a zachrání rostliny před zkázou

Jste rádi obklopeni zelení a váš byt je skoro jako malá džungle? Pokojové rostliny působí na naše životní prostředí velmi blahodárně a mnohé z nich dovedou také efektivně čistit vzduch. Stává se však, že květy začnou vadnout a umírat. Abychom tomu zabránili, vyplatí se použít jednoduchý trik se zápalkami v hlavní roli. Ukážeme vám, jak na to.

Proč mít doma květiny

Jsou nejen potěšením oka, ale lze je používat také jako přírodní zvlhčovače vzduchu, což je užitečné zejména během topné sezóny. Zvýšení vlhkosti však nestačí. Rostliny také poskytují kyslík a některé druhy výborně čistí vzduch od škodlivých látek, které mohou způsobovat bolesti hlavy, podráždění krku, slzení očí a neustálou únavu.

Mohlo by vás zajímat:  Rostlinám v květináči při špatné péči hrozí vážné nemoci, některé jsou i fatální

Proč dávat zápalky do květináče?

Příznivý vliv rostlin na lidský organismus je nezpochybnitelný. Co ale udělat pro zlepšení jejich stavu, když si všimnete, že květiny v květináčích vadnou a neprospívají?

Zdroj obrázku: Freepik

Může se jednat o chyby v péči, ale také přítomnost škůdců. Neváhejte použít zápalky, tajnou zbraň zahradníků.

Vložte několik zápalek do země tak, aby hlavičkou směřovaly dolů. Jejich počet závisí na šířce květináče – umístěte je přibližně pět centimetrů od sebe. Poté rostlinu zalijte. Po dvou dnech zápalky vyjměte a zjistěte, zda je její špička pryč. Pokud ano, znamená to, že vaší rostlině chybí živiny a dost možná ji obtěžuje i nějaký škůdce.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy se spánkem mají jednoduché řešení. Stačí ložnici doplnit o zázračné rostliny

Proč to funguje ?

V prvé řadě zápalky působí jako odstrašující prostředek pro škůdce, kteří se živí rostlinami. Jejich dezinfekční vlastnosti také pomáhají v boji proti některým houbovým chorobám a posilují odolnost rostliny proti následným útokům. Zároveň jde o méně invazivní metodu než chemické přípravky na ochranu rostlin.

Látky ze sirek působí na rostliny velmi pozitivně. Síra je jeden ze základních prvků pro správný vývoj květů a růst rostliny. Je to živina, která podporuje proces fotosyntézy a příjem dusíku. Nedostatek živin u rostlin se může projevit zpomalením růstu a změnou barvy listů – blednou, často se objevuje i nažloutlé zbarvení.

Zdroj: https://www.askaprepper.com/why-you-should-place-matches-in-your-plant-pots/
Přidat na Seznam.cz