Zavlazovani1

Postarejte se o své rostliny i během dovolené. Inspirujte se zajímavými nápady na zavlažování

Tento problém známe jistě všichni. Chceme na pár dní až týdnů odjet a hlavou se nám honí myšlenka, jak na to, aby naše pokojové rostlinky nestrádaly. Asi nejjednodušší, co vás může napadnout, je nechat rostliny stát v misce s vodou. Jenže tím můžete některé rostliny úplně zahubit. Případně vám může hlavou lítat seznam známých a kamarádů, ze kterého selektujete lidi, kteří se v rostlinách alespoň trochu vyznají. Místo toho, abyste složitě přemítali nad tím, komu rostlinky svěřit, je můžete zabezpečit sami.

Mohlo by vás zajímat:  Také ve tmavém bytě se může rostlinám dařit. Stačí jim dopřát něco navíc
Zdroj obrázku: Freepik

Každá rostlina potřebuje něco jiného

Rozmyslete si, co všechno doma máte za rostlinky. Projděte si dům s papírem a tužkou, vypište si, jaké rostlinky doma máte a pak přemýšlejte. Některé rostliny vydrží opravdu dlouho sucho, to je typické zejména pro kaktusy a sukulenty. Takové rostliny je úplně zbytečné řešit. Odjedete a až se vrátíte, najdete je ve stejném stavu. Rostliny, které mají rády mokrou půdu a nevadí jim občasné přelití, můžete pro jednou více zalít, opravdu se jim nic nestane. Pokud máte možnost, můžete je i přikrýt děravými plastovými kelímky, aby si rostliny udržely vyšší vzdušnou vlhkost a nevysychal jim tolik substrát. Co se týká rostlin, které je nutné zalévat, ale větší zálivka by je zlikvidovala, můžete použít zásobníky vody.

Mohlo by vás zajímat:  Balkon před holuby ochrání instalace sítě nebo domácí repelent ze dvou surovin
Zdroj obrázku: Freepik

Zásobník vody

Zásobník vody pro kytky je chytrý vynález, který umožní kytce, aby se sama zalila, když ona potřebuje. Vyrábí se v různých designech a lze jím příjemně ozdobit prostor v květináči. Vyrábí se různé tvary od koulí až po zvířátka, do kterých se nalije voda a rostlinka si z ní tahá vodu podle toho, jak potřebuje. Nemůže se vám tak stát, že byste si během dovolené přelili rostlinu. Funguje to na podobný způsob jako samozavlažovací květináče. Jedná se tedy o takové dekorativní samozavlažování interiérových květináčů. Nemusíte tak otravovat sousedy a budete mít jistotu, že vám rostliny nikdo nezahubí.

Zdroj: https://www.daviddomoney.com/watering-plants-while-on-holiday/
Přidat na Seznam.cz