Flower 5476092 1920

Syrský ibišek potěší svou nenáročností a krásnými květy, které ozdobí zahradu nebo balkon

Většina z nás si pod názvem ibišek představí krásný, ale poměrně náročný keř. Existuje jedna odrůda, která se od ostatních ibišků poměrně dost odlišuje. Syrský ibišek pochází původně z Číny. Dnes se pěstuje po celém světě. Oproti ostatním druhům ibišku není příliš náročný. Jeho květy hrají mnoha barvami – mohou být červené, bílé, růžové nebo fialové. Někdy jsou dokonce dvoubarevné. Tato keřovitá rostlina může dorůstat výšky až 3 metrů.

Vhodné místo a zalévání

Než syrský ibišek zasadíte, vyberte pro něj vhodné umístění. Nepotřebuje nijak výživnou půdu. Stačí mu úplně obyčejná, případně ocení mírně kyselejší zeminu. Zasaďte ho tam, kam svítí slunce. Může sedět v záhonu úplně sám, nebo být obklopen nízkými keříky a květinami. Co se týče zalévání, úplně mu postačí, když budete udržovat kořeny ve vlhku. Dbejte na to, aby byla hlína stále mírně vlhká. V horkém počasí ho zalévejte co nejčastěji. Pravidelně mu přilepšujte vícesložkovými hnojivy.

Mohlo by vás zajímat:  Sklízejte první borůvky už v květnu! Toto netradiční ovoce je skvělou volbou do každé zahrady
Zdroj obrázku: Pixabay

Další údržba

Před nástupem zimy byste měli keři věnovat trochu více péče. Aby přežil i tuhé zimy a mráz ho nespálil, musíte ho zabezpečit. Mladé výhonky a kořeny byste měli zakrýt. Ideální jsou dřevěné piliny, sláma nebo rašelina. Ochranou vrstvu pak zakryjte ještě zeminou, aby se izolační efekt znásobil.

Aby ibišek krásně kvetl, potřebuje čas od času prořezat. Ošetření byste měli provádět vždy na jaře, kdy odstraníte zmrzlé a odumřelé části rostliny. Ibišek díky tomu získá dostatek síly, kterou investuje do nových květů.

Mohlo by vás zajímat:  Pro vytvoření živého plotu z tújí je nejvyšší čas. Nepromeškejte správný moment
Zdroj obrázku: Pixabay

Místo záhonu květináč

Pokud chcete syrský ibišek pěstovat v květináči, je to samozřejmě možné. Sežeňte si co největší nádobu a do ní nasypte půdu s nižším pH. Květináč s ibiškem postavte na slunné místo, kde bude chráněn před velkými poryvy větru. Může se jednat i o balkon nebo terasu. Na zimu pak můžete keř přestěhovat do sklepa nebo zimní zahrady.

Přidat na Seznam.cz