Vysoka1

Návštěvy srnců na zahradě nebývají vítané. Existují však účinné metody, jak je odradit

Pokud se na zahradu dostane srnčí zvěř, může to být velký problém. Ti, kteří bydlí u lesů nebo v oblastech, kde se lesní zvěř vyskytuje, musí vědět, jak zvířata zahnat. Mohou totiž ničit záhony, ohryzávat stromy a zanechávat za sebou ničivé stopy.

Jak lesní zvěř odradit, abyste jí neublížili a ona se už nevrátila?

Zvířata můžete vyhnat pomocí pachů, které jim vadí. Srnčí zvěř nemusí vůni syrových vajec. Můžete si tak sami vyrobit účinnou „past“, díky které se zvířat zbavíte a na zahradu už nezavítají. Vezměte dva litry vody a přidejte do ní šest vajec. Zamíchejte a nastříkejte směs na místa, kam zvířata chodí. Můžete ji také použít na stromy a keře. Po každém dešti musíte místa znovu nastříkat.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte sebe i celou domácnost před dotěrným hmyzem. Vsaďte na osvědčené domácí prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Stejně jako vejce může dobře fungovat mýdlo. Jeho vůně totiž odradí jeleny i jinou vysokou zvěř. Stačí ho jen pověsit na stromy nebo keře a ušetříte tak jejich kmeny od okousání. Použít můžete i toaletní mýdla, která budou stejně účinná. Jelenům i srncům vadí také pach našich ponožek. Celkově zvěř nemá ráda lidskou vůni, takže můžete použít jakýkoliv kousek oblečení. Ponožky dejte do látkových sáčků a zavěste na stromy. Úspěch je zaručen.

Někteří odborníci radí také cibuli, česnek nebo lidské vlasy

Na lidské vlasy negativně reagují nejen kuny, ale také jeleni. Vložte je do vzdušného sáčku a pověste na keře. Jeleni nemají rádi ani intenzivní vůni česneku nebo cibule. Můžete je tak použít k odrazení zvěře, která se zahradě obloukem vyhne. Zároveň budete vědět, že zvířatům neubližujete.

Mohlo by vás zajímat:  Ranní zalévání přináší rostlinám na zahradě řadu benefitů
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud doma pěstujete bylinky nebo jiné rostliny, můžete je k obraně zahrady také použít. Lesní zvěř nemá ráda levanduli, šalvěj ani pelyněk. Pokud si kolem plotu vysadíte kosatce, narcisy nebo měsíček, můžete si být jistí, že se jeleni ani srnci neobjeví. Jeleny snadno vyděsíte nečekanými zvuky. Stačí jen pověsit obyčejné plechovky, které budou ve větru dělat silný rámus.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pest-control/21018819/20-ways-to-keep-deer-out-of-your-yard
Přidat na Seznam.cz