B

Exotické rostliny v zahradě: Jaké teploty potřebují?

Umíte správně přezimovat své exotické rostliny? Exotické palmy vyžadují minimální teplotu 15 °C, dostatek světla, ale na jaře a v létě bez přímého slunečního záření. Při teplotě nad 18 °C je roste, od března do října pravidelně jednou za týden přihojte.

Mezi nenáročné druhy patří Crysalidocarpus lutescens (rychle roste), chamédorea úhledná, karyota (nepotřebuje mnoho světla), Hove Forsterová (snese suchý vzduch). Letnění v zahradě prospěje datlovník obyčejnému, trachykarpu konopnému, palmičky nízké nebo Palmovce. Tyto plamen krátkodobě přežijí i teploty okolo -5 ° C ale rádi zimují při 10 – 15 ° C. Kupujte mladé rostliny, což se snadněji přizpůsobí novým podmínkám.

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej se žloutnoucími listy zachrání přesazení a skořice

Ibišek nejen v květináči

Ibišek čínský (Hibiscus rosa-chinensis) je tropická rostlina, která přezimuje v květináči v místnosti bez mrazu. Její mrazuodolná příbuzný ibišek syrský (Hibiscus syriacus), nazývaný také pravý růžový ibišek, se v létě a začátkem podzimu pyšní velkými, 5 – 8 cm květy modré růžové nebo bílé barvy.

Odrůda ‚Lady Stanley‘ má dokonce plné bílé květy. Vynikne na slunném stanovišti, ale kromě slunce vyžaduje i dostatek vláhy a kyprou humózní půdu. Až do konce srpna ho pravidelně přihnojujte. Ibišek v nádobě může zůstat venku pouze do teploty -5 ° C.

Mohlo by vás zajímat:  Levandule ocení během srpna a podzimu hnojivo z vaječných skořápek

VIDEO: Exotické rostliny jako koníček

Zdroj obrázku: SXC.hu

Přidat na Seznam.cz

2 Odpovědi na “Exotické rostliny v zahradě: Jaké teploty potřebují?”

  1. Vytvorila som si doma minisklenník pre pár rastliniek a nerobí mi problém udržať rastliny životaschopné. Dám im trochu hnojiva, zalejem a udržiavam pri stálej teplote aj cez zimu a nie je s tým, žiaden problém.

Komentáře jsou uzavřené.