Sukulenty nevyžadují příliš pozornosti, přesto mnozí dělají při jejich pěstování zásadní chyby
Říká se, že mnoho lidí se nedokáže vypořádat s péčí o sukulenty. Ačkoliv je to úsměvné, je to tak, i když jsou sukulenty brány jako nenáročné rostliny. Jsou krásné, originální a opravdu se snadno pěstují. Jakých chyb se lidé dopouštějí při pěstování sukulentů?
Zalévání sukulentů
Nejčastější chybou při pěstování sukulentů je pravidelná zálivka. Je to zajímavé, ale sukulenty nemají rády vlhkou půdu. Mezi každou zálivkou musí být substrát v květináči proschlý. Zpravidla tento typ rostlin potřebuje zálivku jen tehdy, když intenzivně roste, a to je přesně na jaře. Stačí je jednou za týden či čtrnáct dní zalít. Některé kaktusy můžete zalévat jednou za měsíc. Na podzim zálivku omezte.
Místo umístění
Nejlepší místo pro pěstování sukulentů bude na slunném parapetu. V létě sukulent můžete umístit i na balkon či terasu. Také dávejte pozor, aby sukulenty nebyly ve stínu, to omezuje jejich růst. Stín by zabrzdil jejich růst a byly by náchylné k napadení škůdci a houbovému onemocnění.
Hnojení
Další chybou, kterou často provádíme, je nedostatečné vyživení rostliny. Nemají vysoké požadavky na živiny v půdě, tudíž není třeba mnoho organických sloučenin. Samozřejmě ale pokud je rostlina uvadlá nebo jeví známky nedostatečné péče, měli byste ji hnojit malým množstvím hnojiva, které bude ředěné vodou.
Plísňové onemocnění
Zalévání, které provádíme častěji, než bychom měli, přispívá k vzniku plísňových chorob. Proto je třeba rostlinu sledovat. Pokud se objeví první příznaky, okamžitě ji oddělte od ostatních, protože takové choroby rostlin se šíří velmi rychle. Nejčastěji jsou zasažené mladé rostlinky sukulentů. Plísňové onemocnění poznáte podle hnědých skvrn. Kořenová hniloba, která rostlinu zničí, je způsobena nadměrnou zálivkou. Také se mohou objevit hnědé skvrny se žlutými okraji. V takových případech se postižená část rostliny rozpadne a vyschne.
Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-care-for-succulents