Planting Arugula Microgreen Soil Substrate Plastic Container Home Gardening

Substrát rozhodne o životě rostliny nejvíc. Ve správné zemině bude prospívat, špatná půda ji zahubí

Pokojové rostliny v květináčích jsou velmi častou ozdobou domů a bytů, můžete je najít také v čekárnách nemocnic nebo na jiných místech. Zútulní prostor, ale musíte pečlivě vybírat nejen rostlinu samotnou, ale také velikost květináče nebo substrát, do kterého budete rostlinu zasazovat. Každá totiž bude mít jiné požadavky.

Po zakoupení rostliny ji vždy přesaďte do nového

Pokud si koupíte rostlinu, připravte si také nový květináč a zeminu, do které ji zasadíte. Měli byste to udělat pokaždé, když koupíte novou květinu, protože nikdy nevíte, jak dlouho ležela v obchodě ve stejném substrátu. Ten je potřeba vybírat podle druhu květiny, ale samozřejmě existují i univerzální zeminy, které se hodí pro většinu rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Drenážní vrstva ochrání rostliny před přelitím. Přebytečná voda jednoduše odteče pryč

Většina květin se prodává v nekvalitní půdě, což znamená, že nemohou správně růst, objevit se mohou škůdci a kořeny uhnijí. Přesazování tak začíná správným substrátem. V zahradních prodejnách najdete velkou škálu substrátů. Každý má různý podíl minerálů a dalších látek, které jsou důležité pro daný druh rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé substráty už jsou s hnojivem

Kromě substrátu je důležité rostlinu také hnojit. Některé zeminy už mají hnojivo v sobě obsažené, ale většinou stojí více peněz. Pokud si nejste jistí, jakou zeminu koupit, obraťte se na prodavače nebo si kupte univerzální půdu, do které můžete zasadit většinu koupených rostlin. Kapradiny, juky nebo palmy ale budou potřebovat vždy speciální substráty. Potřebují například přizpůsobené pH, rostliny díky němu dostanou živiny, které potřebují.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstujte si vlastní Adélu. Masožravá rostlina se stane neotřelým doplňkem interiéru

Mohou se tak správně vyvíjet. Kromě toho byste rostlině měli vybrat správné místo, aby na ni nesvítilo přímé slunce. Mnoho rostlin nemá ráno tmavé místnosti ani vlhkost, proto myslete i na tyto podmínky. Pravidelná zálivka je samozřejmostí, stejně jako hnojení, které je potřeba hlavně v období kvetení.

Zdroj: https://cornellfarms.com/blogs/houseplants/houseplants-101-substrate-potting-media
Přidat na Seznam.cz