Happy Child Girl Kitchen Eats Tasty Fruits Sweet Oranges

Skutečný poklad mezi ovocem: banány jsou nejen lahodné, ale především nabité zdravím

Každé ovoce či zelenina je něčím specifická. I banány v sobě mají vlastnosti, díky kterým bychom je měli pravidelně konzumovat. Obsahují velké množství prospěšných látek a málokteré z nich byste našli v jiném druhu ovoci. Proto jsou banány jedinečným ovocem, které stojí za to pravidelně konzumovat. Proč přesně byste si také vy měli dopřát banány?

Zdroj vitaminů i minerálů

Banány jsou velmi oblíbeným ovocem zejména pro jejich jemnou a sladkou chuť. Ovšem není to to jediné, proč by měly být oblíbené. Kromě příjemné chuti nabízejí velké množství vitaminů a minerálů. Bohaté jsou zejména na vápník, draslík, fosfor a hořčík. Z vitaminů jsou v banánech zastoupeny ve větším množství vitaminy A, C a E. Banány jsou dokonce jedním z mála druhů ovoce, které se v přiměřené míře doporučuje konzumovat také osobám trpícím nadváhou. A to pro velké množství obsažené vlákniny. Vzhledem k tomu, že se jedná o sladké ovoce, byste ovšem měli myslet na to, že je vhodné jej konzumovat pouze v dopoledních hodinách.

Mohlo by vás zajímat:  Jablko je odnepaměti symbolem zdraví a vitality. Jeho jedinečnou chuť i účinky zná celý svět
Zdroj obrázku: Freepik

Banány dokážou zmírnit zdravotní problémy

Jak již bylo zmíněno výše, banány obsahují mnoho draslíku, proto by je měli konzumovat lidé, kteří trpí srdečními nemocemi. Také jsou velmi vhodným preventivním prostředkem proti infarktu a mrtvici. Vysoký obsah železa je prospěšný zase především lidem, kteří trpí anémií. Konzumace banánů je velmi vhodná jak při prevenci mnoha nemocí, tak i při řešení různých zdravotních problémů, neboť jsou opravdu bohaté na cenné živiny. Mimo to banány dokonale pročistí tělo od nebezpečných toxinů, pravidelná konzumace tohoto ovoce se tak stane tím nejlepším detoxem, který můžete svému tělu dopřát.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/271157
Přidat na Seznam.cz