White Hortensia Flowers Hydrangea Arborescens L Floweribg Garden

Stromová hortenzie vytvoří na zahradě zátiší plné květů. O její spokojenost se postará i začátečník

Zima je ideálním obdobím na plánování toho, jak bude na jaře a v létě vypadat vaše zahrada. Jestli chcete mít ideální místo k odpočinku, vysejte rostliny, které vám poskytnou soukromí, ale hlavně takové, které nebudou vyžadovat mnoho péče. Příkladem takové rostliny je hortenzie stromová, která je známá také pod názvem keřová. Hodí se pro začátečníky v pěstování rostlin a vypadá velice dobře.

Hortenzie vyroste do obřích rozměrů

Stromová hortenzie patří do čeledi hortenzií, v přírodních podmínkách ji můžete najít například v Severní Americe. Některé druhy jsou velmi okrasné, v našich zahradách se nejvíce setkáte s druhem Grandiflora a Annabelle. Jak se ale stromová hortenzie liší od těch ostatních? Stromová může dorůst do obrovských rozměrů, její stonky mohou být vyšší než dva metry.

Mohlo by vás zajímat:  Barevné září: tyto druhy rostlin pokvetou i po skončení léta

V červnu rostlina začne kvést a kvete až do podzimu. Výhonky se pod vahou květů ohýbají a vytváří krásnou scenérii. O stromovou hortenzii se navíc nemusíte tolik starat. Výsadbu je nutné provést brzy v zimě, ale je nutné půdu a okolí připravit. Hortenzie potřebuje zastíněné místo, kam na ni nebude pařit ostré slunce. Půda by měla být vlhká, propustná a s pH mezi 5,5–6.

Zdroj obrázku: Freepik

Stromovou hortenzii je nutné prořezávat

Aby se vám stromová hortenzie pořád líbila, bude nutné ji prořezávat. Mladší rostliny pak budou chtít zbavit od odumřelých výhonků. Jestliže vám ale hodně vyrostla a chcete ji trochu ořezat, na jaře ji seřízněte téměř u země a poté se nemusíte už o nic starat. Rostlina se rychle vzpamatuje a poroste stejně dobře jako předtím.

Mohlo by vás zajímat:  Hnědnutí tújí může souviset s nevhodnou péčí, škůdci nebo domácími mazlíčky

Půda pro takovou hortenzii musí být dostatečně vlhká. Pokud bude přes léto velké sucho, musíte ji pravidelně zalévat, kořeny ale nesmí být ve vlhkém prostředí. Postupně by celý keř mohl uhynout nebo se oslabit. Snadno je pak napadnutelný různými škůdci. Kvalitními hnojivy rostlině jen přilepšíte, ideální je domácí kompost.

Zdroj: https://plantaddicts.com/hydrangea-tree-care/
Přidat na Seznam.cz