Water 219733 1280

Účinné způsoby jak vyčistit ucpaný odpad jak pro milovníky ekologie, tak i nadšence do chemikálií

Voda by se nikdy neměla hromadit v umyvadle, dřezu nebo ve vaně. Neustále by měla volně proudit odpadem. Pokud se tak neděje, je dost možné, že se odpad ucpal. Začíná to nenápadně, slyšíte mírné bublání, ale po čase začne voda odtékat pomaleji a dokonce bude z potrubí vycházet nepříjemný zápach. V takovou chvíli je to jasné. Odpad se ucpal a vy budete muset zasáhnout. Práce instalatéra ovšem může být dost nákladná. Naštěstí můžete situaci zvládnout sami bez pomoci odborníka, přitom stejně rychle a zadarmo.

Prevence

Nejlepším řešením je samozřejmě vyhnout se ucpanému odpadu. Neměli byste proto zapomínat na pravidelnou údržbu. Je potřeba si zapamatovat, co do odpadu skutečně nepatří.

  • Různé zbytky jídla
  • Kávové sedlina, zbytky čaje
  • Horký tuk
  • Vaječné skořápky
  • Mouka
Mohlo by vás zajímat:  Perfektní a levné hnojivo na zahradu? Využijte kávovou sedlinu
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Stojí tedy za to pořídit si malé sítko, jehož pořizovací náklady jsou minimální a zabrání procesu ucpání.

Chemikálie

Jedna z nejoblíbenějších metod, jak uvolnit ucpaný odpad. Ano, není to příliš ekologické, ale dostanete se k nim v každém obchodě v oddělení domácích potřeb. Hlavní složkou je hydroxid sodný a jejich působení je vysoce korozivní a často nebezpečné pro naše zdraví. V takovém případě je důležité dodržovat veškeré pokyny uvedené na obalu.

Domácí prostředky

Pokud nejste příznivci čisticích prostředků plných chemikálií a zajímáte se o ekologii, jistě oceníte šetrnější řešení v podobě domácích metod. Často můžeme ze složek, které se nacházejí v naší kuchyni, vytvořit efektivní zbraň bojující proti mnoha problémům v naší domácnosti. U ucpaného odpadu tomu není jinak. Nejběžnější metodou čištění trubek je směs jedlé sody a octa. Nalijte půl sklenice jedlé sody do zablokovaného odpadu a poté půl sklenice octa. Mezi těmito dvěma složkami proběhne chemická reakce a ve výsledku se objeví pěna, která by měla být po asi 30 minutách zalitá vroucí vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní zahrada je ideální pro odpočinek, piknik i tvořivé aktivity
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud nepomohou ani chemikálie zakoupené v obchodě, ani nástroje vytvořené doma, je čas sáhnout po klasické pružině na čištění odpadu. Náklady na ní jsou minimální a její použití je naprosto jednoduché. Pružinu pořádně protáhněte odpadem. Během toho s ní několikrát zatočte, abyste uvolnili vše, co odtok vody blokuje. Způsobů existuje skutečně několik, záleží jen na vás, jaký si zvolíte. Ale pamatujte, že prevence je vždy lepší než starosti, jak ucpaný odpad vyčistit.

Přidat na Seznam.cz