Redkvicky

Šťavnatá ředkvička nesmí v jarním jídelníčku chybět. Pročistí tělo a rozjasní pokožku

Ředkvičky jsou krásně barevná zelenina, kterou budete milovat. Dá se snadno vypěstovat na zahradě a obsahuje živiny, které jsou pro naše tělo prospěšné. Jarní chlebíčky jsou ideální pochutinou nejen na toto období, a proto se vyplatí o ředkvičkách něco vědět. Je to zelenina, kterou nemusí hlavně děti, protože její chuť může být štiplavá. Rozhodně ale obsahuje vitaminy a minerály, které oceníte.

Ředkvičky mají spoustu vlastností, které oceníte

Je lepší syrová, nebo vařená ředkvička? V tom se lidé neshodnou. Spousta z nich si ji ale raději dává syrovou, protože jedině tak do sebe dostanou porci vitaminů a dalších minerálních látek. Ředkvičku můžete vidět v různých barvách, tvarech i velikostech. Šťavnatou dužinu ale najdete v každé z nich. Můžete si z ní dokonce udělat luxusní šťávu nebo jiný produkt. Ředkvičku najdete na hodně částech zeměkoule, ale nejvíce se pěstuje v jihovýchodní Asii.

Mohlo by vás zajímat:  Úrodu rajčat ovlivňuje vzdušná vlhkost, teplota i hustota keříků

Je to pikantní zelenina, u které můžete využít nejen plod, ale také její listy. Hodí se například do salátů nebo polévek. Ředkev se také velmi často nakládá a můžete si udělat zásoby na zimu. Obsahuje velké množství vitaminů, o kterých jsme již mluvili. Hodí se také pro ty, kteří drží dietu, protože nemá skoro žádné kalorie. Dopřáti si ji mohou i lidé, kteří mají problémy s hladinou cukru.

Zdroj obrázku: Freepik

Ředkvička je zeleninou, kterou se vyplatí mít doma

Ředkev je bohatá na antioxidanty a další minerály, které jsou prospěšné pro naše tělo. Pomáhají odstraňovat toxiny a zároveň snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění. Díky ředkvičce se můžete zbavit také suché pokožky, akné nebo podráždění pleti. Obsahuje mnoho vody, a proto je vhodná pro hydrataci. Nemůže ji ale jíst každý, jako je to u jiných potravin.

Mohlo by vás zajímat:  Nepochopitelný zájem o orchideje ukazuje na neznalost mnohých lidí. Bez rozmyslu pořizují rostlinu, kterou neumí pěstovat

Ředkev není vhodná pro ty, kteří mají citlivé zažívání, protože způsobuje plynatost a křeče. Žaludeční problémy by se vám také nemusely vyhnout. Objevit se může i alergie na ředkve ve formě vyrážky nebo problémech s dýcháním.

Zdroj: https://wearechefs.com/everything-you-ever-needed-to-know-about-radishes/
Přidat na Seznam.cz