2148977730

Správné uskladnění prodlouží životnost konopného oleje a uchová jeho cenné vlastnosti

Konopný olej je úžasný produkt, se kterým se nyní seznamuje více a více lidí. Používat ho můžete do salátů, k těstovinám nebo do pomazánek. Skvěle se hodí také jako lék proti štípancům nebo při péči o pleť. Obsahuje hodně omega 3 a omega 6 kyselin, vápník, hořčík, železo, draslík a mnoho vitamínů. Dokonce i tento produkt se vám ale může zkazit. Proto si musíte dávat pozor na pár věcí.

Druh výroby

Stejně jako olivový olej, také ten konopný se vyrábí různými způsoby. Jednou možností je lisování semen a druhou je extrakce z květů a listů. Jestli chcete, aby vám produkt vydržel delší dobu, měli byste si koupit olej extrahovaný z květů a listů. Za studena lisovaný olej vydrží kratší dobu. Proto se vždy dobře dívejte na proces výroby oleje, protože je to velmi důležitá informace.

Mohlo by vás zajímat:  Příprava zahrady na zimu v 5 bodech

Hodně záleží i na skladování

Pro dosažení maximální trvanlivosti musíte olej také správně skladovat. Konopný olej musí být v chladné, tmavé a suché místnosti, stejně jako další potraviny tohoto typu. Oxidace je velkým rizikem, protože světlo dokáže zničit hodně živin v oleji. Právě z tohoto důvodu si musíte dávat pozor, kde ho necháváte. Kuchyňská linka pro něj rozhodně není dobrým místem.

2148977692
Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na správný obal

Konopný olej se obvykle prodává v tmavších lahvích. Má to velmi dobrý důvod. Právě tmavé sklo ho chrání (alespoň částečně) před slunečním světlem a vzduchem. Jen se vždy ujistěte, že ho máte pořádně zavřený, než sklenici s olejem znovu uklidíte na jeho místo. Vzduch totiž představuje stejné riziko jako světlo. Proto musíte dbát také na tuto maličkost.

Mohlo by vás zajímat:  Špatné množství vody a chybné načasování může zahradě škodit víc, než nezalévání

Podívejte se na datum expirace

Na každé lahvi s konopným olejem najdete expirační datum (stejně jako na jiných produktech). Datum je velmi dobrým ukazatelem, podle kterého se řídit. Nezapomínejte také na to, že trvanlivost ovlivňuje světlo a vzduch. Při špatném skladování se proto může poměrně dost zkrátit. Při správném skladování si můžete užít maximální kvalitu po celou dobu až do uvedeného data.

Zdroj: https://premiumjane.com.au/blog/best-way-to-store-hemp-oil/
Přidat na Seznam.cz