Skorice3

Tajný lék proti zánětům i pro zdravé srdce má každý schovaný v kuchyni

Skořice je velmi známé koření, které má doma snad každý. Většina z nás ho ale používá jen jako dochucení krupicové nebo ovesné kaše, při přípravě dezertů, pečení perníčků nebo do svařeného vína za zimních večerů. Málokdo ví, že se často přidává do kosmetiky, ale také do farmaceutických přípravků. Podívejme se, jaké jsou zdravotní přínosy tohoto úžasného koření!

Skořice je skvělá pro srdce i při cukrovce

V každodenním jídelníčku stačí jen malé množství skořice, abyste dosáhli snížení špatného cholesterolu a regulace krevního tlaku. Tyto dvě věci mají obrovský vliv na zdraví srdce a můžete díky tomu předejít chorobám, jako je srdeční infarkt nebo mrtvice. Skořice může také stimulovat inzulínové receptory, které pravidelnou konzumací zvyšují schopnost buněk využívat glukózu. Skořice mimo to funguje také jako prevence rozvoje cukrovky.

Mohlo by vás zajímat:  Loupání ořechů způsobuje skvrny na rukách i oblečení. Vyzrajte na ně šikovnými triky
Zdroj obrázku: Freepik

Léčba zánětů a zažívacích problémů

Skořice spojená s medem poskytuje organismu úžasnou možnost léčby zánětů od virových infekcí až po artritidu. Stačí, když smícháte dvě lžičky skořice, lžičku medu a litr vody. Všechny ingredience povařte na mírném ohni a nápoj pijte dvakrát denně. Zbavíte se díky tomu bolestí kloubů, ale také nachlazení. Skořice podporuje práci střev, zmírňuje problémy s plynatostí a léčí zažívací potíže. Využít ji můžete také na zrychlení metabolismu, díky čemuž podporuje hubnutí.

Skořicový olej vyřeší bolesti hlavy

Skořicový olej můžete zakoupit v obchodech s esenciálními oleji nebo zdravou stravou. Má analgetické účinky při chronické bolesti hlavy, ale také snižuje hladinu stresu a pozitivně ovlivňuje hladinu libida. Malé množství skořicového oleje zředěného vodou můžete nanést na spánky a masírovat prsty. Díky tomu se krásně uvolníte, bolesti hlavy zmizí a bude se vám velmi dobře spát. Jestli máte rádi vůni skořice, rozhodně si toto koření užívejte a vaše tělo vám poděkuje.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon
Přidat na Seznam.cz