Tick 2371782 1280

Spojení krásy a užitku v podobě voňavých květin, které vypudí klíšťata ze zahrady

Čím tepleji je, tím vyšší výskyt klíšťat hrozí. Neohrožují jen nás lidi, ale i domácí mazlíčky. Jak jistě víte, klíšťata přenášejí lymskou boreliózu, která může být život ohrožující. Proto je dobré vědět, jak tento škodný hmyz ze své zahrady vyhnat. Ideální k tomuto kroku budou rostliny.

Levandule

Levandule potěší oko svými krásnými bílými nebo fialovými květy. Její sladkou vůni milujeme všichni. Navíc se jedná o aroma, které dokáže odpudit klíšťata a jiný hmyz. Na druhou stranu přiláká důležitý medonosný hmyz a motýly. Doporučujeme ji zasadit na slunné místo a občas ji prořezávat. Kvete od konce června do října.

Mohlo by vás zajímat:  Avokádo pod hledáčkem vědců: studie vyhodnotila jeho skutečný vliv na zdraví

Aksamitník

Aksamitník je populární letní květina. Vypadá krásně a kvete od června do října. Žlutými či oranžovými květy a jasně zelenými listy vydávají vůni, kterou nesnesou klíšťata, slimáci, mravenci, mšice ani hraboši. Aksamitník může dorůst až do 60 centimetrů a nejlépe se mu bude dařit na slunných místech, ale i v teplých a vlhkých sklenících.

Zdroj obrázku: Pixabay

Chryzantéma

Jedná se o rostlinu, která ke svému přežití a kvetení potřebuje slunné místo a dobře odvodněnou půdu. Stonky rostliny jsou zdobené bílými a žlutými květy, které mohou klíšťata odpuzovat od června do konce srpna.

Mohlo by vás zajímat:  Chryzantémy pomohou udržet klíšťata daleko od zahrady

Citronová tráva

Tato krásně po citronu vonící trvalka může být umístěna k jezírku či chodníku. Nejlépe ale uděláte, pokud ji budete pěstovat v truhlíku. Na zimu ji musíte umístit do prostoru, kde nemrzne. Její listy, které mohou dorůst do necelých dvou metrů, díky své vůni dokáží odpudit klíšťata. Citronovou trávu lze také využít na čaj či do jídel.

Tymián obecný

Tymián roste v malých shlucích a může dorůst až do výšky 30 centimetrů. Lze jej využít v kuchyni, na čaj, ale i jako odpuzovač hmyzu. Tymián je nenáročná bylinka, která má fungicidní, baktericidní a protizánětlivé vlastnosti.

Přidat na Seznam.cz