Pokojove Rostliny1

Současné trendy jdou ruku v ruce s přírodou a péče o květiny není výjimkou

Interiérové rostliny se během historie často mění, nyní jsou populární jiné druhy než například před dvaceti lety. Možná si říkáte, že nejste dobrým zahradníkem, pravdou však je, že jde pouze o zajištění vhodných podmínek pro péči o květinu. Naučte se tyto skvělé tipy.

Seznamte se s metodami, díky kterým vaše rostliny porostou hojně a vy se už nikdy nebudete trápit nad usychajícím květníkem. V dnešní době existuje mnoho rad a tipů, se kterými se snadno vypořádáte.

Mohlo by vás zajímat:  Voda z brambor je vhodné hnojivo pro pokojové rostliny, ty venkovní ochrání před mšicemi
Zdroj obrázku: Freepik

Kondicionér na květiny

Nechcete do rostlin ve vašem interiéru cpát nějaké postřiky či hnojiva složená z chemických látek? Vyzkoušejte tuto skvělou radu, která je naprosto přírodní. Ekologický kondicionér pro vaše rostliny může přinést skvělé výsledky.

Přidejte do zeminy občas čaj nebo černou kávu. Tento dokonalý kondicionér pomůže stejně jako například dřevěný popel nebo rozpuštěné droždí. Díky těmto ingrediencím porostou rostliny o mnoho lépe.

Vejce jako skvělé hnojivo

Ptáte se, jak má vejce pomoci s lepším růstem rostliny? Jednoduše! Rozdrťte vaječné skořápky a vložte je do nádoby s vodou. Nechte odstát klidně i dva týdny a poté s tímto roztokem zalijte rostlinu. Vaječné skořápky jsou plné živin, minerálů i vitamínů. Jsou proto skvělým hnojem pro kdejakou pokojovou květinu.

Mohlo by vás zajímat:  Loňská semena po ošetření v heřmánku mají velkou šanci na vyklíčení
Zdroj obrázku: Pixabay

Zalévání speciálním roztokem

Zapomeňte na drahá, speciální hnojiva, která můžete koupit v zahradních centrech. Stačí vám přece klasické, přírodní přípravky, které máte ve vašem domově. Vyzkoušejte na zalévání například vodu z vařených brambor. Je totiž škoda tuto vodu scedit a vylít do dřezu. Voda z brambor je plná živin, které pomůžou rostlině k růstu.

Stejně tak vašim rostlinám pomůže voda z vařených vajec. Použijte pro zalévání pokojových rostlin také vodu z akvária, které zrovna čistíte.

Zdroj: https://www.joyusgarden.com/organic-flower-gardening/
Přidat na Seznam.cz