Listy1

Listy rostlin potřebují pravidelné čištění, ovšem i s těmi drobnými si snadno poradíte

Jak jistě všichni víte, listy jsou pro rostliny velmi důležité. Právě ty poskytují rostlinám dostatečné množství vzduchu a umožňují jim dýchat. Pokud na rostlinách leží nánosy prachu, znemožňují jim dýchat. Ty pak vadnou před očima a následně hynou. To je nejvážnější problém, který může nastat, pokud se rostliny budou potýkat s neúnosným nánosem prachu. A právě proto, aby vám rostliny prospívaly, je velmi důležité věnovat čas nejen správné péči o rostlinu, ale také čištění jejích listů.

Mohlo by vás zajímat:  Podle názvu ji na rostlinu nikdo netipuje. Kromě krásy překvapí svými zdravotními přínosy
Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny s velkými listy

Pokud přemýšlíte, jakým způsobem čistit listy velkých rostlin, je to poměrně jednoduchý úkol. Velké a pevné listy se čistí velmi snadno. I tak byste ale měli dávat pozor, abyste byli k rostlinám maximálně opatrní a jemní, aby nedošlo k jejich poškození. Velké listy je nejlepší pravidelně otírat mokrým a měkkým hadrem. Tento hadr by měl být namočený v teplé čisté vodě bez jakýchkoli přísad a čisticích prostředků, které by rostlinám mohly ublížit. Teplá voda zabrání tvorbě nevzhledných skvrn na rostlinách. Při nastavování teploty vody dejte pozor na to, aby voda nebyla horká.

Mohlo by vás zajímat:  Toulcovka se stane ozdobou každého domova, kde se postará o čistší vzduch
Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny s drobnými listy

I rostliny s drobnými listy se dají poměrně snadno vyčistit, a to i kdyby bylo velmi obtížné čistit lísteček po lístečku pomocí hadru. Pokud ale změníte techniku čištění, i drobné lístečky vyčistíte velmi snadno. Nejjednodušší způsob je přestěhovat rostliny do vany či sprchového koutu a opatrně je osprchovat vlažnou vodou. Jen si dejte pozor, abyste nepoužili příliš silný proud vody, mohli byste si rostlinky ošklivě polámat. Nechte je ve vaně či sprchovém koutu úplně oschnout a vylejte z vnější misky přebytečnou vodu. Pokud ještě nějaká přebytečná voda odteče dodatečně, vylijte ji. Myslete také na to, že sprchované rostliny už není třeba zalévat, mohlo by se vám podařit je přelít.

Zdroj: https://smartgardenguide.com/how-do-you-clean-indoor-plant-leaves/
Přidat na Seznam.cz