Sweet Corn 3705687 1920

Kukuřice nabízí nespočet variant, jak ji upravit. V jídelníčku rozhodně nesmí chybět

Kdo by neznal sytě žluté klasy rostoucí na mnohých polích. Zejména děti je milují, někdy je dokonce konzumují ještě nezralé jen tak syrové. Kukuřice je zdravou obilninou, kterou lze upravit hned na několik způsobů. Že nevíte, kam všude je možné kukuřici přidat a jak ji uvařit? Podíváme se na to společně, existuje opravdu celá řada různých variant.

Kukuřici bychom měli zařadit do svého jídelníčku. Obsahuje totiž vitaminy A, B a E. Její chuť je mírně nasládlá až sladká. To ale ničemu nebrání uplatnit ji i ve slaných jídlech. Je poměrně dobře poddajná. Radost vám udělá jak v kombinaci se sladkým ovocem, tak i s masem, zeleninou a dalšími potravinovými produkty.

Mohlo by vás zajímat:  Droždí dodá rostlinám důležité živiny. Prospěšné je pro rajčata, okurky nebo salát
Zdroj obrázku: Pixabay

Možnosti přípravy kukuřice

Vůbec není špatné dát si k dopolední svačině teplá kukuřičná zrna. Pokud máte celé klasy, se solí přijdou vhod i ty. Klasy jsou vhodné také s pečivem třeba jako lehká večeře. Od věci není ani přimíchat kukuřičná zrna jako směs k další vařené či dušené zelenině. Velmi často bývá v kombinaci s mrkví a hráškem. 

Přidává se i do masové směsi s rýží v kombinaci s různými čerstvými bylinkami. K zahození není ani kombinace se zelenými fazolkami a další zeleninou v masové směsi. Velmi dobrá je kukuřice připravená ve stylu pálivého salátu s chilli. Sem se přidává kari, česnek a chilli papričky. Přidat můžete také nastrouhaný parmazán.

Mohlo by vás zajímat:  Blahodárné účinky řapíkatého celeru na lidský organismus překvapí i zkušené lékaře
Zdroj obrázku: Pixabay

Velmi chutná je také kukuřice osmažená na pánvi na másle s přidanou cibulí a česnekem. Do takové směsi nezapomeňte přidat kmín a další koření, které vám přijde vhod. Kromě toho všeho je možné kukuřici přidat také do různých zeleninových i ovocných salátů, ale také salátů s rybami. Nebojte se toho, kukuřice je dobrá opravdu téměř všude. Velmi dobrou kombinací je ovocný salát s kukuřicí. Kukuřice chutná výtečně zejména mezi citrusy a ananasem. 

Zdroj: https://www.jessicagavin.com/how-to-cook-corn-on-the-cob/
Přidat na Seznam.cz