Black Tea With Dry Tea Teapot Wooden Surface Side View

Černý čaj zklidní trávení a uleví žaludku po vydatném jídle. Při pravidelném pití tělu prospívá

Bolení břicha je velmi nepříjemnou dohrou jinak skvělého svátečního oběda. Těžký žaludek a bolesti plynou z množství zkonzumovaného jídla a přejedení, jindy je zdroj potíží v tučných pokrmech. Bolesti se nevyhýbají nikomu, proto je dobré mít po ruce lék, který vždy uleví. Pro jaký běžet do lékárny? Naštěstí pro žádný, protože už v době našich babiček platilo, že na bolesti břicha platí černý čaj. Je namístě tvrdit, že funguje jako lék? Proč je pití teplého černého čaje natolik prospěšné, že se doporučuje konzumovat šálek po velkém jídle?

Mohlo by vás zajímat:  Jablko je plné vitamínů, do jídelníčku patří pravidelně

Příliš jídla i kombinací

Každý jistě zná situaci, že se na návštěvě přejedl. Velký výběr, nadměrné porce a zkombinování slaných i sladkých pokrmů často dopadají na žaludek, který trpí. Žaludeční problémy se pak projevují bolestmi břicha, které patří k velmi nepříjemným, a může je doprovázet i nevolnost nebo zvracení. V takovém případě se podle našich babiček vyplatilo vypít šálek černého čaje, protože skrývá prospěšné látky, které si poradí nejen s přejedením, ale také s dalšími neduhy.

Zdroj obrázku: Freepik

Vědci dávají babičkám za pravdu

Dát si pilulku nebo vycucat speciální léčivo? Černý čaj má obdobné vlastnosti, přitom nemá vedlejší účinky. Babičkám dávají totiž za pravdu sami vědci, kteří zkoumali dopady pití nápoje z mladých lístků čajovníku čínského. Nápoj obsahuje prospěšné vitamíny, minerály, třísloviny, puriny, silice a proteinové sloučeniny, látky, které stimulují nervové buňky. To je důvod, proč černý čaj dodává po ránu energii a zmenšuje dopady nedostatku spánku. Podle expertů zlepšuje pravidelné pití čaje kognitivní funkce mozku.

Mohlo by vás zajímat:  Oslaďte život své zahrádce. Tento bílý zázrak je výborné hnojivo i past pro škůdce

Lék na trávení

Černý čaj je opravdu více než jen nápoj pro chuť, protože pomáhá zlepšovat trávení, je proto lékem pro žaludek po konzumaci tučných a těžkých jídel. Zlepšuje stav střevní mikroflóry a chrání sliznice žaludku a střev. Pití černého čaje se doporučuje při průjmech nebo při otravě. Podle odborníků má černý čaj též protizánětlivé a protirakovinné účinky, napomáhá chránit tělo před působením volných radikálů. Šálek denně snižuje riziko potíží se srdcem, k tomu účinné látky zabraňují rozvoji cukrovky.

Zdroj: https://www.kusmitea.com/us/black-tea-stomach.html
Přidat na Seznam.cz