Snail Garden Green Leaf

Hlemýždi si rádi smlsnou na plodech vaší práce. Zbavte se jich šetrně, ale účinně

Na světě existují stovky druhů hlemýžďů, ale jen někteří jsou vyloženě nepřítelem našich zahrad. Ti mohou na rostlinách způsobit velké škody, a proto je vhodné jejich počet eliminovat, nejlépe se jich na zahradě zbavit úplně. Poradíme vám tipy a triky, jak na to pomocí domácích přísad, které najdete doma.

Hlemýždi vylézají hlavně po velkých deštích

Pokud celou noc nebo den prší, určitě poznáte, že jsou na vaší zahradě nepřátelé. Po dešti vylezou snad všichni hlemýždi a budou škodit. Většina z nich se bude schovávat pod listy plodin, milují hlavně vlhkost a nepořádek mezi rostlinami. Je tedy potřeba zahradu pravidelně opečovávat, aby na ní nebyl plevel nebo třeba odpadky. To všechno hlemýždě láká.

Mohlo by vás zajímat:  Zahrada jako ze škatulky? Vyžaduje to spoustu péče, trpělivosti a úsilí

K tomu, aby se na zahradě nezabydleli, si pomůžete také pravidelným sekáním. Zbavit byste se měli také škůdců, kteří šneky lákají. Ze zahrady je můžete odstranit pomocích domácích metod, které jsou nejen účinné, ale také nenaruší přirozenost půdy a rostlin a můžete je použít bez obav, že byste rostlinám ublížili. Po zahradě můžete postavit různé překážky nebo pasti. Stačí vaječné skořápky, kůra nebo piliny. Tato metoda bude fungovat pouze za hezkého počasí, po dešti budete muset přísadu nasypat znovu.

Mohlo by vás zajímat:  Ochrana zahrady před nálety vran: hluk a lesklé předměty je vystraší
Zdroj obrázku: Freepik

Použijte proti hlemýžďům pivo a zahradu zalévejte pouze brzy ráno

Hlemýždi milují, stejně jako Češi, pivo. Tento zlatavý mok můžete nalít do misky a tu dát poblíž velkého počtu hlemýžďů. Když budou v misce, odneste je do lesa a tam je nechte. Je to metoda neinvazivní a šetrná. Šneků se nikdy nedotýkejte holýma rukama, protože mohou přenášet bakterie a různé nemoci.

Je dobré zalévat zahradu jen brzy ráno, protože hlemýždi milují mokro a vylézají hlavně večer. Takto nebudou mít důvod vám do zahrady lézt. Můžete ale zakoupit také chemické prostředky, které šneky zahubí. Je to invazivní metoda a není pro každého, ale je nutná, pokud nezabere žádná z domácích metod.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/pests/insects/organic-snail-control.htm
Přidat na Seznam.cz