Cutting Ingredients White Cutting Board Make Summer Cucumber Salad

Slupky od okurek nemusí skončit na kompostu. Vyženou mravence a vrátí domovu lesk

Nezáleží na tom, jestli pracujete se salátovými, nebo kyselými okurkami. Pokud z nich odstraňujete slupku, většinou ji pravděpodobně vyhodíte do koše. To je obrovské plýtvání a velká škoda, protože je můžete využít mnohem lepším, zero waste způsobem. Tyto zbytky, které většina lidí vidí jako odpad, jsou totiž velkým pokladem, který byste měli využít.

Zbavte se mravenců díky okurkovým slupkám

Přítomnost mravenců v domácnosti může být velkým problémem. Zbavit se jich není vůbec jednoduché a potýká se s tím obrovské množství lidí. Mravenci sice nepředstavují přímou hrozbu, ale mohou naši domácnost nepříjemně zaplnit. Existuje mnoho domácích prostředků, které se doporučují pro odstranění tohoto hmyzu z našich domovů.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky z ovoce a zeleniny nejsou žádný odpad, ale cenná surovina

Slupky z okurek jsou jednou z nejlepších metod, kterou můžete využít, abyste se jich zbavili. V této části zeleniny se hromadí látky zvané kukurbitaciny, které mravence velmi dráždí. Navíc nenávidí vůni okurek, která je pro ně příliš výrazná a nepříjemná. Tam, kde mravence potkáváte nejčastěji, rozmístěte slupky a počkejte, až je to vypudí z vašeho domova.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte slupky z okurek na úklid i kosmetiku

Slupky z okurek jsou velmi podceňované, ale poslouží jako výborný prostředek na čištění a leštění nerezových interiérových prvků. Okurky jsou velmi jemné a současně efektivní. Díky tomu je můžete použít na vyleštění dřezu nebo lednice. Stejně dobře vám pomohou i s úklidem koupelny, když je smícháte s trochou soli. Získáte pastu, se kterou můžete odstranit nečistoty z umyvadla i vany.

Mohlo by vás zajímat:  Bez kořenové zeleniny by česká kuchyně ani nebyla. Při správném skladování vydrží dlouho svěží

Ve filmech často vidíte ženy s plátky okurek na očích. Tuto zeleninu ale můžeme zpracovat úplně celou. Slupky důkladně umyjte a ideálně použijte okurky z ekologického zemědělství. Slupky položte na pleť pod očima a můžete se zbavit otoků a tmavých kruhů pod očima. Stačí, když budou ležet na obličeji několik minut, a pokožka bude úžasně hydratovaná a jemná.

Zdroj: https://www.herzindagi.com/beauty/how-you-can-use-cucumber-peels-article-105761
Přidat na Seznam.cz