Pan With Boiling Potato Kitchen B

Většina lidí ji rovnou vylévá. Voda z brambor přitom pomůže ke kráse nejen rostlinám

Lidé milují brambory. Dají se připravit na mnoho způsobů a patří mezi nejoblíbenější přílohu vůbec. Můžete si je uvařit, usmažit, udělat z nich bramborovou kaši nebo bramboráky. Dají se také péct a není divu, že je to zelenina, která je velmi oblíbená. Kromě toho ale můžete využít také vodu po jejich uvaření. K čemu všemu se bude hodit?

Proč je dobré nevylévat vodu z brambor?

Brambory při vaření do vody vypouštějí cenné složky, jako je draslík, vápník nebo hořčík. Obsahují samozřejmě i další látky, které jsou prospěšné pro naše tělo. Nevyplatí se vylévat vodu z brambor, protože ji ještě můžete několikrát využít. I voda může obsahovat cenné složky, které pomohou nejen rostlinám, ale také vaší pokožce. K čemu všemu se dá bramborová voda použít?

Mohlo by vás zajímat:  Nádherné květy pivoněk provoní domov a rozzáří každý interiér. S jednoduchými triky vydrží déle čerstvé

Můžete ji použít jako základ do polévky nebo omáčky. Místo škrobu tak můžete zvolit právě vodu z brambor. Omáčky budete mít nejen zahuštěné, ale také dochucené. Hodit se bude také při úklidu. Uvnitř rychlovarné konvice po častějším používání najdete vodní kámen, který můžete snadno odstranit právě pomocí bramborové vody. Tu stačí do konvice nalít, dát vařit a poté konvici vypláchnout čistou vodou. Po vodním kameni nebude ani stopy.

Zdroj obrázku: Freepik

Bramborovou vodu můžete použít na pokožku

Vodu z brambor můžete použít jako hnojivo pro rostliny. Obsahuje minerální látky, které jsou vhodné k podpoře jejich růstu nebo kvetení. Bramborovou vodu můžete ještě smíchat s čistou vodou a poté použít jako postřik nejen na pokojové rostliny, ale také na ty zahradní. Bramborovou vodu můžete použít také jako základ domácí kosmetiky. Můžete si do ní ponořit ruce i nohy. Pokožka bude zjemněná a plná hydratace.

Mohlo by vás zajímat:  V září potřebuje péči trávník, dřeviny i drobné rostliny

Hodí se také jako oplach na vlasy. Dávejte si ale pozor, protože na světlé vlasy se bramborová voda nehodí. Vlasy může obarvit do tmavého odstínu. Bramborová voda má vlastnosti, které jsou protizánětlivé, a díky obsahu cenných látek zklidní podráždění.

Zdroj: https://www.littlehouseliving.com/saving-potato-water.html
Přidat na Seznam.cz