Zucchini From Organic Eco Kitchen Garden Fresh Green Harvest Courgette Vegatables Hands

Zahradu mohou zdobit i netradiční květy. Cuketa překvapí svou vůní, juka vnese kousek středomoří

Říkáte si, že cuketa je užitkovou rostlinou, která se primárně nepěstuje pro květy, ale zahradníci ji sejí zejména pro chutné, podlouhlé plody plné vitaminů? To máte samozřejmě pravdu, cuketa je především oblíbená zelenina. Její květy jsou ale tak krásné, okaté, velké, sytě žluté a zajímavé, že cuketa rozhodně neplní pouze funkci užitkové rostliny, ale také při svém kvetení slouží jako okrasná rostlina. A ten, kdo zná juku, rostlinu středomoří, jistě rozumí tomu, proč by na vaší zahradě neměla chybět zrovna tato dvojice rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Zdánlivý odpad lze ještě skvěle využít. Rostliny poděkují za šetrné přírodní hnojivo

Cuketa i jako okrasná rostlina

Pokud zasadíte rostlinky cukety, až přijde ten správný čas, poznáte krásu těchto květů. Jedná se o jednoletou rostlinu, která bude na jaře sloužit jako okrasná rostlina a v létě vás odmění spoustou skvělých plodů. Až přijde ten správný čas, cuketa pokvete velkým množství obrovských sytě žlutých květů trychtýřovitého tvaru. Když si k této kvetoucí rostlině přičichnete, možná vás překvapí, že vás květy cukety omámí příjemnou vůní. Vůně květů u užitkových rostlin je vzácná. Také se můžete sami rozhodnout, zda budete cuketu pěstovat jako převislou rostlinu v závěsném květináči, plazící se po zahradě nebo s oporou, po které se bude pnout.

Mohlo by vás zajímat:  Jaro přináší zahrádkářům nové výzvy
Zdroj obrázku: Freepik

Juka, rostlina středomoří

Právě juka je tou vysokou, nádhernou rostlinou, kterou vídáme růst všude ve středomoří. Tam dosahuje výšky klidně až tři metry. Tuto výšku v našich podmínkách nemůžeme očekávat, ale i tak se jí u nás daří. V našich podmínkách je tedy vhodná i do menších zahrad. Její květy najdeme na vysokých pevných stoncích, jsou sice bez vůně, ale vzhledem opravdu výrazné. Protože pochází z teplých končin, daří se jí i v našich podmínkách suchého léta. Jedná se o rostlinu, kterou nemusíte zalévat ani v těch nejparnějších letních dnech, a i přesto se vám odmění krásnými a dlouhou dobu kvetoucími květy.

Zdroj: https://www.miraclegro.com/en-us/library/edible-gardening/how-plant-grow-zucchini
Přidat na Seznam.cz