Top View Spoon With Turmeric With Copy Space

Skořice potěší i pokojové rostliny. Ochrání je před škůdci i zákeřnými chorobami

Přírodní přípravky jsou při péči o rostliny v květináčích stále oblíbenější. Tyto produkty vycházejí levněji než produkty zakoupené v obchodech a navíc působí mnohem rychleji. Jedním z velkých pomocníků je skořice. Skořice se hodí do spousty pokrmů a našla uplatnění i v zahradnictví.

Zázračné vlastnosti skořice

Ve skořici je mnoho prospěšných látek. Skořice má svou charakteristickou chuť i vůni a navíc díky svým vlastnostem bojuje proti hnilobě i rozmnožování virů a roztočů. Celkově chrání rostlinu před jakýmkoli napadením.

Mletá skořice v květináči

Nejčastěji se skořice používá při boji s plísní v květináči. Je to známá a velmi uznávaná metoda. Skořice má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Abyste se plísně zbavili, stačí zeminu v květináči vydatně posypat skořicí. Každé dva týdny je potřeba toto ošetření opakovat, aby zabránilo opětovnému vzniku plísně. Uvidíte, že skořice dokáže zázraky.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí metody likvidace plevelu: jedlá soda a dřevěný popel
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí postřiky

Skořici můžete nasypat přímo na zeminu nebo listy, druhým náročnějším způsobem je výroba spreje.

  • Účinný prostředek proti plísním

Do dvou sklenic horké vody přidejte dvě lžíce skořice. Směs nechejte zhruba 30 minut louhovat. Poté směs přeceďte přes plátno a zbylou tekutinu nalijte do rozprašovače. Díky této směsi zastavíte přenos plísní.

  • Postřik

Rozpusťte 20 kapek skořicového oleje ve dvou sklenicích vody. Aby byla emulze ještě účinnější, přidejte pár kapek prostředku na mytí nádobí. Postřik používejte 2krát týdně.

Mohlo by vás zajímat:  Aromatické rostliny udrží komáry v bezpečné vzdálenosti

Zahojení drobných ran

Skořice se využívá i v medicíně. Nejčastěji při drobných rankách, bodnutí hmyzem i při svědění a pálení pokožky. Zajímavostí je, že tyto vlastnosti se dají aplikovat i na rostliny. Pokud se rostlina zlomí nebo poškodí, dané místo vydatně zasypte skořicí. Díky tomu se urychlí proces hojení a zabrání se přenosu nežádoucích mikroorganismů a patogenů.

Zdroj: https://plantsandhouse.com/how-to-use-cinnamon-on-houseplants/
Přidat na Seznam.cz