Fresh Green Lettuce Marble Background High Quality Photo

Známá tiktokerka prozradila trik, díky kterému vydrží salát čerstvý a křupavý až 30 dní

Zelený ledový salát zůstane čerstvý nejméně 30 dní? Zní to příliš dobře na to, aby to byla pravda. A přece je tomu tak. Na sociální síti TikTok se podělila jedna z fanynek kulinářských receptů o brilantní trik pro prodloužení čerstvosti salátu. Prozradila, jak docílit dlouhodobé čerstvosti a křupavosti salátu. Nejlepší na tom všem je, že vše, co potřebujete, je sklenice vody a lednice.

Sociální sítě vládnou světu

Začalo to nevinně používáním Facebooku jako prostředku, jak si s lidmi předávat fotografie a zážitky z dovolených. Mnoho lidí tuto stránku využívalo pro posílání zpráv a pozdravů. Nejen Facebook je ale populární. Mezi novější sociální sítě bezesporu patří také Instagram a TikTok. Známá tiktokerka Lama Bazzi provozuje svůj kulinářský blog Taste Great Foodie, kde se svými fanoušky sdílí osvědčené recepty a triky na vaření.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny jsou víc než jen dekorace. Některé pomohou vyčistit vzduch od škodlivých toxinů
Zdroj obrázku: Freepik

Kulinářské triky z internetu?

Nedávno na svém profilu na TikToku bloggerka provedla experiment, který potěšil fanoušky a rychle se stal hitem internetu. Ukázalo se, že banálním způsobem můžeme prodloužit čerstvost salátu o více než měsíc. Lama Bazzi se inspirovala svým manželem, který se tento trik naučil před lety při práci v restauraci. Její muž začal skladovat mrkev a celer v nádobě naplněné vodou a přikryté v chladničce, aby zůstaly déle čerstvé. Poté se rozhodl vyzkoušet tento trik na salátu a fungovalo to skvěle.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivové hnojivo rostliny podpoří v růstu a ochrání je před nemocemi

Jak prodloužit čerstvost salátu o celý měsíc?

Ve videu zveřejněném 10. ledna 2021 můžete zhlédnout, jak tato dáma vloží listy salátu do sklenice a zalije je vodou. Bloggerka tvrdí, že takovýmto způsobem chráněný salát může být uložen v lednici po dobu jednoho měsíce a jeho listy zůstanou pevné a křupavé po dlouhou dobu. Jako důkaz zveřejnila 20. února 2021 další video. Ukazuje, jak salát v nádobě vypadá po více než měsíci. A opravdu, salát stále vypadal chutně a čerstvě. Není nutné salát nějak upravovat za předpokladu, že každé 1–3 dny vyměníme vodu v nádobě. Pokud vám časově nevyhovuje výměna vody, doporučuje se přidat mezi salátové listy papírovou utěrku. Takto ošetřený salát vydrží bez výměny vody až 5 dní.

Zdroj: https://ruinmyweek.com/food/tiktok-lettuce-hack/
Přidat na Seznam.cz