Skořice potěší i pokojové rostliny. Ochrání je před škůdci i zákeřnými chorobami
Přírodní přípravky jsou při péči o rostliny v květináčích stále oblíbenější. Tyto produkty vycházejí levněji než produkty zakoupené v obchodech a navíc působí mnohem rychleji. Jedním z velkých pomocníků je skořice. Skořice se hodí do spousty pokrmů a našla uplatnění i v zahradnictví.
Zázračné vlastnosti skořice
Ve skořici je mnoho prospěšných látek. Skořice má svou charakteristickou chuť i vůni a navíc díky svým vlastnostem bojuje proti hnilobě i rozmnožování virů a roztočů. Celkově chrání rostlinu před jakýmkoli napadením.
Mletá skořice v květináči
Nejčastěji se skořice používá při boji s plísní v květináči. Je to známá a velmi uznávaná metoda. Skořice má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Abyste se plísně zbavili, stačí zeminu v květináči vydatně posypat skořicí. Každé dva týdny je potřeba toto ošetření opakovat, aby zabránilo opětovnému vzniku plísně. Uvidíte, že skořice dokáže zázraky.
Domácí postřiky
Skořici můžete nasypat přímo na zeminu nebo listy, druhým náročnějším způsobem je výroba spreje.
- Účinný prostředek proti plísním
Do dvou sklenic horké vody přidejte dvě lžíce skořice. Směs nechejte zhruba 30 minut louhovat. Poté směs přeceďte přes plátno a zbylou tekutinu nalijte do rozprašovače. Díky této směsi zastavíte přenos plísní.
- Postřik
Rozpusťte 20 kapek skořicového oleje ve dvou sklenicích vody. Aby byla emulze ještě účinnější, přidejte pár kapek prostředku na mytí nádobí. Postřik používejte 2krát týdně.
Zahojení drobných ran
Skořice se využívá i v medicíně. Nejčastěji při drobných rankách, bodnutí hmyzem i při svědění a pálení pokožky. Zajímavostí je, že tyto vlastnosti se dají aplikovat i na rostliny. Pokud se rostlina zlomí nebo poškodí, dané místo vydatně zasypte skořicí. Díky tomu se urychlí proces hojení a zabrání se přenosu nežádoucích mikroorganismů a patogenů.
Zdroj: https://plantsandhouse.com/how-to-use-cinnamon-on-houseplants/