Cinnamon Sticks Powder Cinnamon Bowl Table

Skořice je nejlepším lékem, který rostliny zbaví plísně a pomůže jim dobře zakořenit

Skořice je velmi aromatické orientální koření, které jsme zvyklí používat pro dochucení kaše, knedlíků, ale také jako ozdobu na kávovou pěnu. V kuchyni často skořici využíváme k přípravě dezertů, perníčků nebo svařeného vína. Jak můžeme toto koření využít také na zahradě? Jelikož má skořice dezinfekční účinky, je vhodná pro boj s plísněmi, škůdci a houbovými chorobami.

Blahodárné vlastnosti skořice

Toto koření je velkou zásobárnou cenných prvků, jako jsou draslík, hořčík, fosfor, ale i vápník. Tyto blahodárné látky posílí prakticky každou rostlinu. Kromě tohoto složení skořice obsahuje také polyfenoly, kumariny a diterpeny. A díky těmto látkám je skořice schopna vypořádat se s houbovými chorobami rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se chovat ke stromečku, aby vydržel déle něž do Tří králů

Skořice proti plísním v květináči

Někdy se na povrchu pokojových nebo balkónových rostlin může objevit bílá plíseň v zemině. Je to jasný signál toho, že je hlína napadena plísní. Je to dáno tím, že je tato rostlina nadměrně zalévána. Co ale v takovém případě udělat? V první řadě odstraňte mechanicky plíseň a poté do vrchní vrstvy zeminy vmíchejte skořici. Pokud postup se skořicí budete opakovat několik dní po sobě, určitě se plísně nadobro zbavíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyrobit skořicový sprej?

Nejdůležitější pro rostlinu je používání minimálního množství chemikálií. Proto existuje možnost výroby skořicového spreje, který lze použít proti houbovým onemocněním rostliny. Stačí smíchat čtyři polévkové lžíce práškového koření a zalít litrem studené vody. Nechte poté směs několik hodin odstát, nejlépe však přes noc. Tuto vodu sceďte přes vatu a nalijte do rozprašovače. Skořicový sprej aplikujte jednou nebo dvakrát týdně na postižené rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Březen je ideální čas pro výsev některých rostlin. Zkuste nové keře nebo stromy

Na co dalšího je skořice vhodná?

Skořice podpoří růst rostlin, tedy je vhodná do zeminy, ve které chcete, aby rostliny rychleji zakořenily. Nebo lze špičku sazenice namočit přímo do mleté skořice.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/using-cinnamon-on-plants.htm
Přidat na Seznam.cz