Frozen 3840163 1920

Sezóna krásných květin pomalu končí, ale nesmutněte. Existují rostliny, které rozkvetou v zimě

S příchodem zimy, kdy se dny zkracují, příroda ulehá ke spánku a venku je temno a chladno, se i rostliny přepínají do klidového režimu. Existuje ale několik pokojovek, které vás nadchnou svými bohatými květy právě v zimním období. Které rostliny vám při správné péči rozkvetou v zimě?

Brambořík perský (Cyclamen persicum)

Brambořík byl vyšlechtěn do mnoha kultivarů a často je pěstován jako pokojová rostlina, která kvete od října do dubna. Listy bramboříku jsou zajímavě strakaté a jejich krásné pastelově zbarvené květy připomínají motýly. Tyto rostliny milují chladnější vzdušné prostory, ideálně kolem 15 °C. Hodí se tedy hlavně do zimních zahrad nebo na kryté balkony. Bramboříky situujte do polostínu a příliš je nezalévejte. Zálivka se doporučuje jedenkrát týdně do misky pod květináčem. Odkvetlé květy pravidelně odstraňujte.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny nebo změna barvy listů napovídají, že domácí rostliny jsou nemocné
Zdroj obrázku: Pixabay

Kolopejka (Kalanchoe)

Kolopejky mají tmavě zelené sukulentní listy a drobné barevné kvítky v hustých trsech. Květinářství a zahradnictví nabízí mnoho barevných variant. Umístění kolepejek je ideální na okenním parapetu, ne však příliš blízko radiátoru – suchý a příliš teplý vzduch jim nesvědčí. Preferují spíše sušší půdu, se zaléváním tedy buďte opatrní. Kolopejka na jaře odkvétá, během příštího podzimu nebo zimy se ale dočkáte dalších květů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Hvězdník (Hippeastrum)

Z masivní cibule hvězdníku vyrůstá tuhý stonek dlouhý až 60 cm s dvěma až čtyřmi nádhernými pohárovými květy na vrcholu. Nejlépe se mu daří na okenním parapetu. Cibule by měla vyčnívat asi jednou třetinou nad zeminu, aby byla vystavena slunečním paprskům. Hvězdník zalévejte do spodní misky a půdu udržujte stále mírně vlhkou. Jakmile se objeví pupeny květů, zálivku obohaťte o hnojivo pro pokojové květiny.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné vřesy jemně doplní každou zahradu, vyžadují ale neustálou pozornost

Další květiny kvetoucí v zimě jsou například vánoční hvězda nebo starček krvavý.

Přidat na Seznam.cz