Raspberry 3454504 1920

Tato šťavnatá maska pleti zachutná. Maliny jsou vynikající antioxidant, který pokožku rozzáří

Jestli máte smíšenou pleť, je velmi obtížné najít přípravek, který by se o ni dokázal postarat. Musíte ji na některých místech hydratovat, na některých se zase maz tvoří více a je potřeba ho regulovat. Pomoci si můžete malinami, přes léto jich všude najdete spoustu a dají se využít i jinak než do ovocného koláče.

Můžete si vyrobit pleťovou malinovou masku

Regenerační masku na pleť budete moci používat, kdykoliv budete mít pocit, že to váš obličej potřebuje. Vyrobíte ji snadno a rychle doma, potřebovat budete přezrálé maliny, které rozmačkejte a smíchejte s olivovým olejem. Přidejte žloutek a pastu naneste na obličej, kde ji nechte působit asi patnáct minut. Následně opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Potravinové alergie se týkají i oblíbené zeleniny a ovoce. Pozor si musí dát také diabetici
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si vyrobit masku také pro mastnou pleť, která potřebuje jiné živiny. Takovou si vyrobíte z tuctu malin, které rozmixujte, přidejte pěnu z jednoho proteinu a naneste na obličej. Vyhněte se oblasti očí a ucítíte, jak maska funguje, protože bude čistit a zároveň stahovat póry na pokožce. I tady po 15 minutách opláchněte.

Pro výživnou masku maliny smíchejte se smetanou a medem

Výborná je maska z malin, husté smetany a medu. Stačí k malinám přidat jen lžičku smetany, med a promíchat. Takto smíchanou pastu naneste na obličej, po čtvrt hodině opláchněte vlažnou vodou. Maliny patří mezi superpotraviny, které pomohou nejen od problémů s pletí, ale také se můžete zbavit některých zdravotních neduhů.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvý, nebo v konzervě: vybrat správný ananas je někdy oříšek
Zdroj obrázku: Freepik

Mezi takové patří například snížení hladiny cukru v krvi. Umí také snížit krevní tlak a pomůže udržet správnou hladinu cholesterolu v krvi. Jakožto červené ovoce je vhodné pro lidi, kteří trpí chudokrevností. Navíc se maliny skvěle hodí pro ty, kteří chtějí zhubnout, protože díky nim tělo nebude zadržovat tekutinu. Vybírejte vždy ty nejtmavší plody, protože v sobě mají nejvíce antioxidantů, které slouží jako prevence rakoviny.

Zdroj: https://www.bustle.com/articles/94185-a-raspberry-face-mask-serum-recipe-thatll-give-you-bright-sun-protected-skin-all-year-round
Přidat na Seznam.cz