Img 6995

Čtyřlístek výstav vás zve do Lysé nad Labem

ELEGANCE 2017

Ve dnech 27. 4. – 1. 5. se na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční již dvacátý druhý ročník výstavy Elegance.

Výstava ELEGANCE nabídne návštěvníkům, především však ženám moderní trendy v oblékání.

Spolupracujeme se stálými vystavovateli, a to jak s výrobci, dovozci i prodejci z oboru konfekce, textilu, spodního prádla, kožené konfekce i kožené galanterie. Každým rokem se tu sejde přes 100 vystavovatelů. Většina z nich jsou české firmy, což návštěvnice velmi oceňují, zvláště proto, že jejich ceny jsou velmi přátelské. Vedle textilu a prádla zde návštěvnice najdou stánky s bižuterií a kosmetikou. Zpestřením bude doprovodný program s módními přehlídkami.

Letošní podtitul výstavy je „Rozmanitosti Indie.“. Spodní hala A1, kde bude probíhat soutěž Avantgarda a doprovodný program, bude vyzdobena na toto téma. Zde budou moci návštěvníci ochutnat indické občerstvení a koktejly. Relaxovat budou moci v indické čajovně a zkusit i vodní dýmku. Na výstavě Elegance nesmí chybět indické sárí a další modely, to zde budou nabízet přímo vystavovatelé z Indie. Dále zde naleznete indickou kosmetiku.

Čtvrtek celý den bude patřit studentům z celé české republiky, na molu při přehlídkách budou chtít předvést svůj krejčovský um a šarm. V pátek patří přehlídkové molo kadeřnicím a vizážistkám.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr správného náčiní a vybavení usnadní úklid spadaného listí

V sobotu po celý den budou probíhat módní přehlídky. Mezi přehlídkami se představí indická hudba a tanečnice. Neděle a pondělí bude molo patřit výhradně indické hudbě a tanci, dále se budete moci něco dozvědět o Indii v zajímavých besedách.

AVANTGARDA 2017

Šestnácté pokračování bude mít v rámci Elegance úspěšná soutěž mladých módních tvůrců AVANTGARDA 2017.

Ve čtvrtek 27. dubna 2017 se utkají studenti v soutěži oděvních oborů, a to v tvorbě z tradičních a netradičních materiálů, dále ještě na téma „Rozmanitosti Indie“, stejný den změří své dovednosti i studenti – šperkaři. Soutěží bude provázet moderátor TV Nova Petr Říbal.

V pátek 28. dubna se bude soutěžit v oboru kadeřnickém a vizážistickém. Soutěží bude provázet sportovní moderátor TV NOVA Martin Čermák.

V porotě zasednou módní návrhářky a osobnosti přes líčení a účes – Jana Berg, Helena Fejková, Jaroslava Procházková, Olina Kopalová, Tomáš Arsov, Honza Kořínek, Kája Pavlíček, Lukáš Klucký a další.

NARCIS 2017

Přijďte se pokochat na šestnáctý ročník květinové výstavy Narcis, tisíc a jedna květina.

V hale A2 na ploše 1440 metrů mohou návštěvníci spatřit veliké, pestrobarné aranžmá z rozkvetlých narcisů, tulipánů a dalších jarních květin.

Mohlo by vás zajímat:  Dvě jablka každý den udrží cholesterol na uzdě a prospějí celkovému zdraví

Nebude chybět poradenská služba pro zahrádkáře. Na venkovní ploše návštěvníci budou moci nakoupit vše, co potřebují pro svoji zahradu – osiva, okrasné a ovocné dřeviny, zeleninovou i květinovou sadbu, balkónovky a další květiny, tak i zahradnické potřeby a zahradní nábytek.

Narcis, tisíc a jedna květina, tou letošní jednou bude hyacint, který patří mezi cibuloviny a s oblibou rychlí. Díky tomu vám jejich voňavé květy zpříjemní atmosféru obydlí v zimním i předjarním období.

Letošní aranž se ponese v duchu čarodějnic a 1. máje – svátku všech zamilovaných. Návštěvníci, kteří přijdou v neděli po 13. hodině v čarodějnickém oblečení, budou mít vstup zdarma. No a v pondělí na 1. máje – svátku všech zamilovaných, dvojice, které se políbí u vstupu pod slavobránou, budou mít také vstup zdarma.

Po celou dobu výstavy bude probíhat v hale A2 bohatý doprovodný program časopisu Receptář. Připravena bude poradna pro začínající i zavedené pěstitele narcisů a jarních cibulovin, pro návštěvníky budou připraveny soutěže a ochutnávky různých pokrmů.

REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY A DOVOLENÁ NA KOLE A PO VODĚ 2017

Výstava Regiony 2017 je ochutnávkou zajímavostí z naší země.

Mohlo by vás zajímat:  Křemičitý písek a zahradničení - proč je důležitý pro ekosystémy?

Jak se říká: „Čechy krásné, Čechy mé… „ a že je stále co objevovat a poznávat v naší malebné krajině, se můžete přesvědčit právě na této výstavě propagující cestovní ruch.

Poznejte pro Vás možná doposud neobjevená místa a vydejte se za hranice nevšedních zážitků po Čechách, Moravě a Vysočině pod jednou střechou.

Hlavním zaměřením výstavy REGIONY ČR je zcela přirozeně cestovní ruch.  Návštěvníci výstavy se mohou seznámit s kulturním a společenským životem obcí a měst, nabídkou reprezentativních publikací, informačních brožur, pohlednic, map a regionálními produkty. V rámci výstavy bude probíhat soutěžní prohlídka turisticko-propagačních matriálů o Turistickou informaci roku 2017 a Zpravodaj roku 2017.

Letošní ročník bude věnován baroknímu uměleckému slohu, návštěvníci výstavy Regiony ČR 2017 tak budou mít i příležitost k prohlídce „barokní perly Polabí“ – věnného města českých královen, Lysé nad Labem.

Žena, květina a cestování patří k sobě, takže spojení těchto výstav přiláká každým rokem přes 20 tisíc návštěvníků.

Výstavy jsou otevřeny od čtvrtka 27. dubna do pondělí 1. května, vždy od 9 do 17 hodin, jen pondělí bude zkráceno do 15 hodin..

Více na www.vll.cz

Přidat na Seznam.cz