Jak se starat o letničky

Pěstujte rádi za svým oknem letní květiny, které dokážou překrásně růst a především kvést? Jak se starat o letničky, aby byli opravdu krásné a odměnili se vám bohatým květenstvím? Dáme vám rady a typy jak na to.

Do letniček patří například surfinie, milion bells, muškáty, nebo fuchsie. Důležité je začít dobře od začátku. Pořídíme si letničky a ještě než je vysadíme, necháme je ve skleníku, fóliovníku, nebo miniskleníku, který je běžně v prodeji. Dbáme na to, aby na květiny svítilo co nejvíce sluníčka. Květiny zalijeme a dohlížíme na to, aby nebyly suché.

Mohlo by vás zajímat:  Během zimy rostliny odpočívají a nabírají sílu na jaro. Dřevnaté rostliny si ale zaslouží pozornost

Jednou za týden je pohnojíme. Surfinie a milion bells potřebují bohatou zálivku. Po přesazení je musíme neustále zalévat, pokud jsou velká vedra tak i 2x denně. Tyto květiny jsou velmi náročné na vodu. V případě, že uschnou, není jim již pomoci. Surfinky, ani milion bells není možno zazimovat.

Jsou to květiny, které na vašem okně dokážou nádherně kvést do obřích převisů, pokud jsou kvalitně zalévané a jednou týdně hnojené. Suché kvítka odštípneme.

Muškáty se naopak nesmí přelít, zálivka stačí jednou za dva dny, ve velkých vedrech, jednou za den. I zde platí hnojit jednou týdně a odštipovat uschlé a opadané květy. Muškáty taktéž dokáží tvořit velké převisy, obzvlášť pak druh muškátu, který se jmenuje muškát jednoduchý.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké mít rostliny na zahradě, abyste netrpěli sennou rýmou

Muškáty můžete mít i několik let, pokud je dobře a správně zazimujete. Muškáty vzpřímené jsou také velmi pěkné a na zálivku nenáročné květiny, které na vašem okně vykouzlí krásné barevné tóny.

Fuchsie jsou nejméně náročné letničky, protože potřebují mírnou zálivku, odkvetlé kvítka sami opadají a pokud se o ně dobře staráte, vytvoří krásný zvonkový převis, který je velmi zajímavý a netradiční. Zalévejte je málo, ale nenechte uschnout. Fuchsie se dají zazimovat.

Přidat na Seznam.cz